Kayıt Ol
Eki 12, 2018
398 Views
1 0

Adı Aylin

Written by

 

Bazı kadınlar diğer kadınlara göre gündemde kalmayı başaran kadınlardır. Gündemde kalmak gibi bir gayemizin olmadığını, hayatlarımıza gelen anların üstesinden gelme becerimiz olduğunu hep atlarlar.

Biz gibi kadınlar güçlük nedir bilmeyiz. Zorluklara gülüp geçtikçe bir sonra ki daha sert gelir ve her gelenin üstüne tebessümü kaybetmemeyi çok iyi  başarırız.İçimizden geçenle,dışarıya vurduğumuz aynıdır. O yüzdendir ki biz gündemde kalmayı değil ,gündem bizde kalmayı başarır. Kendim ve kendim gibi olan kadınlara selam olsun…

Ve o bazı kadınların hızlı yaşamları içinde öldükten sonra da eser bırakanları vardır.Adı Aylin nasılda güzel örneğidir bu tür kadınların.

Aylin DEVRİMEL‘in hayatını konu alan kitapta erken gelecek olan ölüme meydan okurcasına hızla yaşanan ve yaşanmamışlığın kalmadığı bir hayatı anlatır.Anı dolu dolu yaşamanın bir örneğidir.Ölürken bile sıradanlığı olmayan türden bir vedada bulunmuştur.

  “… Yükseltilmiş sahnede kapağı açık maun bir tabut durmakta, uzun bir sıra oluşturan insanlar tabutta yatan albay üniformalı Amerikan subayını selamlayıp içlerinden dua veya veda ederek tabutun başından ayrılınca yanan yürekleriyle gelip salondaki koltuklarda yerlerini almaktadırlar. Herkes etrafa hakim olan ordu düzeninin saygınlığını kutsar gibi sessizce ağlamaktadır … Katafalkın üstünde dört bir yanı rengarenk çiçeklerle donanmış tabutta yatan kişi, bir askerden çok, oraya bir film çekimi için öylece uzanıvermiş bir Hollywood yıldızını andırmaktadır. Bu albay üniformalı Amerikan subayı bir Türk kadınıdır.

Okuyup içinde kaybolmanız,uzun süre etkisi altında kalmanız önerisi ile iyi okumalar.

Sayfalar

Nafiye Demirbas

Söz etkilidir.Kalemin kağıda etkisi ,sözle birleşince kalıcıdır.
Avatar

Latest posts by Nafiye Demirbas (see all)

Article Categories:
Anı · Blog Tanitim · Deneme · Hikaye Öykü · Kitap Fuarı

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.