Kayıt Ol
Nis 19, 2014
948 Views
0 0

Ameliyatın Öncesi Sonrası

Written by

Allah kimsenin başına sağlık sorunu vermesin hele de ameliyathane görecek sağlık sorunu. Ertelemek, bir süre daha bıçak altına yatmamak adına çabalasan da o gün gelecektir. Sağlık sorunun hayati boyuta ulaşıp yaşam standardını düşürüyorsa hele ki mecbur kalırsın o ameliyata.

Ameliyat öncesi bazı tetkikler var onların yapılması birde doktor muayenesi için alınan randevuyu mütakiben gidilir hekim kişinin huzuruna. Bünye gereği hassas olan ben muayene öncesi bile sabaha kadar bihuzur yattım ve kabusumsu rüyalar gördüm hatta o kadar ki ameliyat günümü rüyada gördüm ki yanılmadım aynı gün ameliyata alındım. Doktorumun muayenesi ve ameliyat öncesi kan verimiyle başladı stres dolu günlerim.

Yaklaştıkça artıyordu içimdeki sebepsiz korku ve beklenen günün bir gece öncesi yaşananlar tabiri caizse idami bekleyen mahkumun ruh hali. Sabah erkenden kalkmaya yeltenmeyen bünye sabahın zifiri saatinde gözlerini açar yeni güne. Hastaneye gidiş ve doktor odası önünde bekleyiş tipik kurbanlık koyun bekleyişi. Hele ki ameliyat öncesi giydirilen kumaş parçası ve soğuk ameliyat odasına giriş; Hitler’in gaz odalarına girişle birebir. Kola basılan narkoz ve sonrasındaki uçuş süper mi süper, dönüyor dönüyor dünya dönüyor… Narkozdan ayılırken neden mi ağlanıyor? Narkozlanırken öleceğine o kadar inanırsın ki ayılırken ağlama sesini duyarak şükredersin Yaradana ömrünü bahşettiği için sana. Hayat çok mu güzel ki ölümüne korkarsın ölüvermekten; güzel olan yaşam değil o yaşama senin kattığın anlamdır birde küçük uzantın..

AselAytim

1980 yılının sonbaharında dünyaya geldim Konya'ya halen yaşamaktayım bu diyarda. Okumayı yazmayı severim. Araştırmak en büyük hobim, hayat bir yolculuk en güzeli tadında yaşamak. Bir kuzum bir de ailem olmazsa olmazlarım.
Avatar

Latest posts by AselAytim (see all)

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.