Kayıt Ol
Eyl 8, 2018
657 Views
6 1

Aramızda..

Written by

   Sanki bir şeyler eksik. Ne varlığını hissedebildiğim, ne tanımını yapabildiğim. Hala bir şeyler tamam değilmiş gibi. Sona yaklaşmışız fakat hala olması gereken bir şey, olmamış gibi. Gemi limanına yaklaşmış fakat bekleyeni olmadığı için geri dönmüş gibi. Hala söylenmemiş sözler varmış gibi. Sanki bir şeyler hiç tamamlanmayacakmış gibi..

Bir his.. belki de bir istek. Ama tuhaf, sahici. Bir yerde karşılaşacakmışız ama, son anda ikimiz de bir şey unuttuğumuzu hatırlayıp geri dönmüşüz gibi. Ama karşılaşmamız gereken zaman henüz gelmemiş gibi.. Aynı şarkıda aynı hisleri ben senin için, sen onun için hissetmişsin gibi. Aynı yolda yürümüşüz fakat ben seni, sen başkasını düşünmüşsün gibi. Aynı yerlere bakmışız fakat sen çiçeklerin yeşilini görmüşsün, ben pembesini sevmişim gibi.


Hala yazılması gereken satırlar varmış gibi. Ama bu güç bende yokmuş gibi.


Bir kuvvet bulsam, bir kere yüreğim yanımda olsa da kabuğun altındaki yarayı deşsem tekrar. Biliyor musun bunun acısı bile güzeldi. Hıçkırıklarımın tınısı sadece sana özeldi. Dinlediğim şarkılar seni düşleyince güzeldi ve kalemim sadece seni yazarken sevinirdi.. Tarzım olmadığı için dinlemeyeceğim şarkılar sen söylediğin için anlam bulurdu, sen söylediğin için ezberlenirdi o şarkılar.

Gücüm olsa hala severdim seni. Her şey seninle güzeldi. Sen hiç benim olmadın, olsan güzel olurduk da olmadı. Elini tutmayı düşlerdim hep ama bunu mucize sayarım. Elini tutmak istemiyorum sadece parmaklarına dokunmak isterim. Kim bilir ne kadar sıcaktır değil mi? Dudaklarına bakmak isterim. Hayır hayır öpmek mi, asla. Sadece bakmak isteğim. Ah gözlerin. Kirpiklerini saymak isterim. Dakikada ne kadar göz kırptığını. Dakikada ne kadar nefes aldığını. Seni tamamen ezberlemek isterim. İsterdim yani, gücüm olsaydı.

   Sonucu ne olursa olsun seni kollarıma alıp teselli etmek isterim. Ağladığın peçeteleri cebimde saklamak, ve fırsattan istifade, saçlarına dokunmak isterim. Bir gece yarısı kapınıza gelip, derdine ortak olmak isterim. İsterdim yani, imkanım olsaydı.

   Sesinden şarkılar dinlemek isterim, şarkıları seninle anlamlı kılmak.. Uçurtma uçurmak, bisiklete binmek ve seninle çiçek toplamak isterim. Karahindibaları çok severim, seninle karahindibaları üflemek isterim. Sana günaydın demek, istediğimde arayıp sesini duymak, nefesini dinlemek isterim. İsterdim yani, eğer benim olsaydın.

   Mutlu olmak değil, sadece seninle mutlu olmak isterim. Senin adınla, sana benzeyen biri dahi olsa onu değil, sadece seni isterim. Sadece göğüs kafesinin içindekine, yüreğine dokunmak isterim. İsterdim yani, eğer bana nasip olsaydın..
   Ama her ne olursa olsun, seni güzel hatırlamak isterim..

Avatar

Latest posts by halkasiz-saturn (see all)

Article Tags:
· · · · ·
Article Categories:
Anı

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.