Kayıt Ol
Ağu 25, 2018
724 Views
2 0

Aşkın Umutsuz Hali

Written by

Kendimden korkar oldum. Bir insana böylesine kapılmak ne kadar doğru? Hem öncelerde az da olsa doğruyu görebilen bir kızdım ben, şimdilerde ise pembe camlı gözlüğümle dolaşır oldum o sokakları. Evim oldu her gün görmeye çalışarak yürüdüğüm o yollar. Oysa kötü olaylar yaşadım şu koskoca bir yılda, ders de mi almadım hiç yaşadıklarımdan? Her insanın sevgisine inandım da yarı yolda mı kalmadım, bıçaklanmadım mı sırtımdan tek seferde beni öldürebilecek bir darbeyle sırtımdan en yakınım dediğim insanlardan?

Neden yaptığımı soruyorum binlerce kez kendime. Mesela neden açar açmaz bilgisayarı onun şarkılarını dinliyorum? Bak yine arka arkaya gelmişler, yazarken yine aklımda o. Dün görmüştüm aslında, ama yetmiyor ne yapmalı bilmiyorum. İçimdeki sevgi giderek umutsuzluğa sürüklüyor ve artık umarım eskisi kadar sevmeyeceğimi düşünüyorum. Umarım bendeki bu aşk ona ulaşamayacağımı her gün fark ettikçe azalır da ben de rahatlarım, kafasını şişirdiğim arkadaşlarım da. Onlar da sıkıldı artık bu durumdan, haklılar. Neredeyse her gün sürüklüyorum onları Kaleiçi’ne. Neymiş, iki saatlik de olsa görmem yetiyormuş. Peki o beni görüyor mu? Hiç sanmıyorum.

Kendimi yavaşça alıştırmam lazım yokluğuna. Onun da dediği gibi ”Şimdi sen düşün taşın, yokum artık!” demeliyim. Diyebildim mi şu aylar içerisinde hiç, hayır. Çok denedim. Defalarca kez denedim. Gitmedim, görmedim, dinlemedim. Ama her seferinde bir şekilde çıktı karşıma. Lanet olsun ki her seferinde bir şeyler ben onu ittikçe geri gönderdi beş kat daha kuvvetle. Sanki yukarıdaki diyordu ki bana ; ”Al sınav istiyordun, bu senin en büyük sınavın. Geçmesi,kalması sana kalmış.”

Geçer miyim, kalır mıyım orası meçhul. Geçersem beni devasa bir mutluluk bekliyor mu onu da bilemem. Ona yazdığım şarkıda da vardı, ”Güzel olur mu bilemem, yaşamadan bilemeyiz.” Bu sıralar mottom bu. Geçsem de kalsam da biliyorum ki, on yıl sonra bile hatırladığımda mutlu olacağım. Buradan teşekkür ederim ona, bana insanın asıl tatması gereken duyguları tattırdığı için…

Gulnur Keser

Akdeniz Üniversitesi/Peyzaj Mimarlığı
Solist..
Gulnur Keser

Latest posts by Gulnur Keser (see all)

Article Categories:
Edebiyata Dair

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.