Mar 22, 2019
355 Views
2 0

Aşkyolojik

Written by

Aklımın çekirdeğinde yer alıyorsun her saat başı; atom çekirdeğine gelesice! Kirpiklerimin tevazu gösterdikleri bir anda yağmalayan aşkının, gözyaşı Nemrut’u kesiliyorsun. Nemrut dağının sana sual edecek çok nefreti oluyor, kaçıyorsun.

Kalbimin suyunda arsenik miktarının yoğunluğunca nefes alıyorsun. Halbuki ana rahminde yüzerdin, kalp suyunu çekene kadar aşk suyunu çekerdi. Neler de diyorum ben!

His konteynırında kediler karşıma çıkıp beni korkuttuklarından beri hissedemiyorum sensizliği; -siz- -suz- hatta ıssız bile kalıyorum, ıssız adama ayıp olmasın; yine de sensizlik vurmuyor beni. Kaburgalarım kırılmıyorlar, kalbim çatırdayıp parçaları bine ayrılırken beni yok ettiklerinden beri.

Fizyolojik, epistemolojik, psikolojik, aşkyolojik karışımlarıyla sen sentezliyorum gün be gün. Sarılırken yaralar, pansumanlarca sana tentürdiyotlanıyorum. Anlamazsın. Boş ver. Boşu ver, dolusu kalsın gözlerimin; pardon? Ne dedim? Şaka yaptım, tersten okuyunca seni; düzgün sandım, elektronlar kovalasın bizi…

Dilara AKSOY

Dilara Aksoy

Latest posts by Dilara Aksoy (see all)

Article Categories:
Edebiyata Dair

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.