Tem 9, 2015
1872 Views
0 0

Azmettiren Aşk Katilim Sen

Written by

 

image

Azmettiren aşk ve katilim sen… Gökyüzünde özgürce uçan kuş kadar hür sevmekti seni tek dileğim. Gözlerinle bahar örtmekti geleceğime, sesinle şarkılara rakip olmaktı en güzel bestemmişsin gibi. Seci alın teri döküyor, emeğimde ekmeğim gibi sen… Ben her ölüşümde seni doğurdum kalbimde; kalpte dokuz ay on günlük olmazdı doğan, ömürlüktü hep…

Azmettiren aşk ve katilim sen… Sende başkaları yaşasın diye benim ölmemi istedi. Yakışıklı bir tetikçiydin, herkesin katili bu kadar afili olamaz. Çok şanslıydım her zamanki gibi. Birileri bana bakıyor. Bir yaşamın ölmez ağırlığında ıslak mendiller harap oluyor. Gözden düşen yanlış yaşları yanlış yanlarıyla temizlemek istiyor kaderim. Hiçbir zaman bir şey olamamıştım kalbinde. Hiç’in olduğu yerde olmazdı her şeyden arta kalan güzel yanlar… Güzel bir kızım oldu; aşktan dünyaya getirdim dedim herkese, azmettirenimdi yine de seni sevdirdiği için bana, onu ele veremedim. Kızım sevgiydi, oğlumda sana uzanan boncuk boncuk bir şefkat saklı olacaktı; kurtaramadım. Sana mı benzerdi? Benzemedi iyi ki. İkizin bile olmadı iyi ki, sensiz ikiz günlerimden başka. Kalbimde tek olduğun gibi dünyamda da tek olmalıydın çünkü.

Azmettirdi aşk, en ağır cezayı ellerin yedi oysaki. Hiç tutamadı ellerimi. Gözlerimde müebbet sevdalar vardı, ah bir görseydin. Sana baktıkça hep sende yaşayacak temiz sevdalar… Yaşlı bir çift oturuyor bankta, aşk onları azat etmiş; biz olabilmeyi başarmışlar. Beceremeyeceğimizi aşk da anlamış demek ki; hayırlısı olsun be hayır dolu sevgilim… O kadar çok “hayır” dedin ki bana, kesin, net ve acımasızca. Ben yine de hakkımızda hayırlısı olsun olarak aldım hepsini. Saf aşk müptelası ben… Ah ben… Sıcak aşk günlerini iftardan sonraki şükür dualarımın mükafatı saymıştım; susasam da, acıksam da gözlerimle dahi niyetimi bozmamıştım.

Tuttum; sevabı düşünmeden aşk orucum gibi seni. Şimdi aşk cennetine mi düşerim, sensizlik cehennemine mi diye sormayacağım. Benim sensiz yerim çok belli sevgili katilim. Yalnız, yalnızca bir umudum var; sen de gelirsin belki oraya. Katillerin günah mekanlarından sonraki çıkışta sağ tarafta sağ yanımla bekleyeceğim seni. Yaşlı kadın bu kez sana bakıyor. Ne de olsa o da biliyor benden sonra hiç kimse tarafından bu derece, bu kadar çok sevilmeyeceğini. Aşkta adalet yoktur sevgili katilim. Seni benden başkası aldığında acı hakimine en büyük itirazımdı; “otur yerine, ben sana acını çektirmeden de konuşma” dediğinde anladım.

Sayın acı hakimim; “aşkın adaleti yoktur. Deli gibi delirerek sevdiğim sevdiğimi başkasıyla mutlu gördüm ya; daha iyi anladım. Bayıldığımda koluma giren yalnızlık, sırf seviyorum diye azmettiren aşk ve katilim sevgilim oldu ya; anladım. Şimdi, bütün asil sevebilenleri yarınların koynundan çıkarabilirsiniz.

Dilara AKSOY

Dilara Aksoy

Latest posts by Dilara Aksoy (see all)

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.