Kayıt Ol
Nis 7, 2019
253 Views
0 0

B/aşklıksız

Written by

Sen, ben ve onlar sevgilim; ayrılığın kırılan burnu, özlemin dökülen saçları, acımın hakir görülen namusu; bir gecenin koynunda daha birlikte sabahladık. Unutmazsam öleceğim şarkıların ve unutulursam öpeceğim yaramaz şansımın haksız vedasında demir aldık. Ne denir ki? Elveda dikenlerinin kaktüs bekleyişlerime bir masal, bir okyanus, bir ırmak ve bir prens vaat edişiydi gidişin. Seni mi istedim, onu mu sevdim; anlayamadım.

Sen, ben, onlar ve aşk canım; canıma okusa yalnızlık, yalınayak yürüyüp giderdim sana koşmak maksadıyla. Beni bana, seni bana ve koşucu sitemlerimi sirenli ağlayışlarıma devrederek ayrıldı sen ben ve onlardan; aşktan, bizden, her şey; her şeyden.

Hiçbir vakit çok kalamadığım kendimden, tüm vakitlerimin sana harcandığı senden, ölürüm de vermem dediğim aşkımın kürtajlı mutluluklarından ve bilimum uzuvlarını kaybeden umudumun boynundan sana kavuşamamanın hasretiyle derin kederlerimle birlikte öperim. Pardon, şiddetle ve çok derinden söverim. Kalbim lazımlıktı madem senin için, kendi kalbin daha müsaitti bunun için.

Dilara AKSOY

Dilara Aksoy

Latest posts by Dilara Aksoy (see all)

Article Categories:
Edebiyata Dair

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.