Kayıt Ol
Eki 21, 2016
1057 Views
3 0

Başlamak..

Written by

Bu gün yeni bir başlangıç yapıyoruz. Yazmaya başladığımız bu sayfaya değil sadece. Belki hayâta, belki sabra ve belkide duaya yeniden başlıyoruz. Hatta yazmaya bile en baştan başlıyoruz. Eski romantizminden uzak kelimeler, cümleler, kalemler.. Gerçekçi duygulara adım adım..
Ve yazan.. Hayal dünyasından uzaklaşıyor yavaş yavaş… Gerçeklere, acılara ve umutsuzluklara bakıyor hayal evinin gerçeklik penceresinden..
Ve işte zaman… Gerçekleri ve hayalleri beraberinde götüren zaman.. Seni beni ve onu bir dakika önceki halinle bile aynı bırakmayan zaman… Hayalden uzak gerçeklik kaplı.. Bakıyor yazan.. Geçmişe.. Hayal dolu gözleri varken göremediği gerçeklere bakıyor. Onca pişmanlık kaplıyor yüreğini.. Ağır deģil mi? Bunca yükü nasıl kaldırsın?
Geçmişin pişmanlıkları ve geleceģin hayalleri aynı yerde.. Ne koca yürekli, ne aciz bir insan..
İnsan… Geçmişe baktı ve şimdi sıra şu anda.. Ne yapıyor? Ne yapmalı? Evet,yeniden başlıyorduk değil mi? Hayata ve yazmaya..
Yazmakta ayrı hir hayat değil mi? Kelimelerin içinde kaybolmuş, geçmişin pişmanlıklarına yanan ve geleceğin hayallerine dalan bir dünya… Ve bu dünyada tek bir ben.. Kelimlerim var yanımda birde dua yüklü şiirlerim ve birde çay.. Avuçlarım semaya açılmış ve hayırlısını isteyen bir gönlüm var.. Hayırlısı.. Gelecek hayallerin hayırlısı.. Ve gelecek.. Hayaller dolu.. Dualar yüklü.. Ama şimdi hepsine yeniden başlıyoruz.. Geçmişe yeniden bakıyoruz. Pişmanlıkla değil hayırlısı diyerek. Ağlayarak değil her yapılan ufak bir tebessüm ederek.. Ve yavaş yavaş şu ana geliyoruz. Kelimelerin su gibi aktığı şu ana.. Merakla değil sabırla dokuyoruz yüreğe şiirleri, duaları…
Ve işte gelecek.. Dua ve aşkla hayale kapılıyoruz. Ufak bir gerçeklik penceresi açık bırakıyoruz.. İşte bu kadar kolay yeniden başlamak..
Peki ya aşk.. Ona yeniden başlamak o kadar kolay mı?
Hayır! Sevdimmi insan değiştiremiyor bazı şeyleri.. Mesela özlemeden duramıyor geçmişi yada merak etmeden yapamıyor onun şu an yüreğinden geçenleri ve hatta sabretmeden de olmuyor.. Gelecek sabır istiyor.. Sabır ve dua ile dokunuyor aşk gönüllere.. İşte bu yüzden değiştirilemiyor.. Değiştirilmek istenmiyor…

-Büşra Aslan
(Müslime Yazar)

tumblr_inline_nqh7y9c4si1tx9udv_500

Büşra Aslan

Yazar, çok yazar, hep yazar...
Mavi'ye gönül vermiş Acemi bir Şair...
Avatar

Latest posts by Büşra Aslan (see all)

Article Categories:
Deneme · Mektup

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.