Kayıt Ol
Eki 9, 2015
1000 Views
0 0

Benim Adım Haziran

Written by

     Buraları bilirsin; ne yaz geldi diyebilirsin Haziran’da, ne bahar geçti. Rüzgarı dengesiz eser Haziran’ın. Ben de öyleyim hatırlarsan; dengesiz… Ne elimi uzatırım yolumdakilere, ne elimi çekerim yoluna gidenlerden. Bu yüzden benim adım Haziran aslında.

     Bi şeylere başlamayı bildim de devamını getiremedim hiç. İstikrar konusunda sorunlu olduğumu anlamam 5 yılımı aldı mesela. Bu hesapla hep çocuk mu kaldım, yaşlandım mı bilmiyorum. Ortadayım anlayacağın. Net olmak konusunda sorunlu olduğumu anlamam nerden baksan 10 yılımı aldı. Sahi nerden bakıyosun bana, bunu bilmeyi isterdim. Bazen yolda karşılaşıyorum seninle. Hani evde gün boyu konuşmayıp sokakta iki saat muhabbet ederdik ya işte öyle. Hayır sana benzeyen birilerine bakıp içlenmekten bahsetmiyorum. Kimi zaman yanımdasın biliyorum, ya da karşı kaldırımda. Bazen kitaplarda gülüyorsun bana. Satır araları en rahat konuştuğumuz yerler bunu sık sık yapmalıyız. Bazen de izmarit dolu küllüklerde bakışıyoruz seninle. İçme dediğin o merede alıştım evet. Paketinden çaldıklarım için özür dilemek isterdim ama galiba geç kaldım. Dakik olmak konusunda sorunlu olduğumu anlamam 15 yılımı aldı. Belki de işin temelinde anlamak konusunda sorunlarım vardır.

     Neyse konumuz Haziran. Hani güneş çıkar gölgeye kaçar ya insan Haziran’da, hani yağmur yağar şemsiye açar. İşte ben de öyleyim biraz. Karşımdaki gülünce inanırım, susunca korkarım. Sonu olan şeyler öyle çok ki çünkü… Yani demem o ki benim bi adım da Haziran…

Avatar

Latest posts by Hayati Sungur (see all)

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.