Kayıt Ol
May 19, 2014
1118 Views
1 0

Biraz Uzak Kaçıyorum Sana

Written by

Kilometrelerce uzaklıkta olan bir ilişki ne kadar devam edebilirdi ki? Bakıyorum, fedakârlıklar yapılsaydı eğer bir ömür bile sürebilirdi. Zor olurdu evet, haklısın ama Aşk’ı Aşk yapan da zor olması değil miydi? Biliyorum, biraz uzak kaçıyorum sana. Hatta baya baya uzak. Ayda bir gelsem yanına, birkaç gün dudaklarında geçse günlerim; sen sonra döneceğimi bildiğin için yine biraz uzak kaçıyorum sana. Günlerce, aylarca kalsam yine biraz uzak kaçıyorum sana. Neden bilmiyorum, sana hiç yakınlaşamadım gibi de hissediyorum. Elimden bir şey gelmiyor farkındayım bunun ama senin de mi gelmedi elinden bir şey? Ne bir şey bekledim senden, nede bir şey istedim gül yüzünden. Karşılık dahi beklemeden Âşık oldum sana. Lakin biraz uzak kaçıyorum sana, biliyorum. Ayda, güneşte uzak değil miydi oysa? Uzaktalardı ama onlarsız yapamazdık, biliyorduk. Şimdilerde anlıyorum asıl olayları. Sen benim güneş, hiç dokunamadığım ay ışığımsın. Biraz uzak kaçıyorum sana ama sevmelere engel miydi mesafeler?
Bir insan ne kadar kalpsiz olabilir ki? Uzun bir yolda yarı yolda bırakılmak kadar kötü bir şey yok gözümde. Yollar yarılandı bu günlerde ama yanımdaki insanlarda değişti tek tek. Sonbaharda dökülen yapraklar kadar döküldü her şey meydana. Ağaçlar çıplak kaldı. Hatta öyle çıplak kaldılar ki anadan doğma üryan bir bebek gibisine ağlayarak yaladı kabuklarını rüzgâr.
Hışır hışır kulakları delercesine sesler uğuldadı. Çatır çutur ödleri koparırcasına dalları kırılıp düştü kimi zaman. Kimi zaman öyle bir rüzgâr esti ki köküne kadar söktü o ağacı. O ağaç söküldü, yaydığı tohumlardan yeni bir fidan doğdu yerinde, yeni bir ağaç oldu. Sonra tekrar sonbahar yıktı ve tekrar bir yenisi çıktı. Biraz uzak kaçıyorum ağaçlara, rüzgâra ama ben yıkılsam da bir yenisi çıkmayacak mı yanında?
Biraz uzak kaçıyorum, biliyorum ama güzel günlerin ardından gelen hüzün ayları kadar vahşiydi rüzgârlar. Öyle delercesine, bedenimi parçalarcasına yıpratarak geçti aylar. Şimdi kışın son ayındayım ve hala sana biraz uzak kaçıyorum, mesafelerin canı cehenneme. Ben biraz uzak kaçıyorum, ben biraz uzaklara kaçıyorum…

Berk Akgün

Yay Burcu. Yazmaya Aşık. Kitap Yazan, Yazıları İçin Sponsor Arayan Bir Genç. Peki Ya Aşk? @BelkiBiGunn
Avatar

Latest posts by Berk Akgün (see all)

Article Tags:
· · · · · ·
Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.