Kayıt Ol
Haz 26, 2014
992 Views
0 0

Biz bu dünyanın karşısında duranlarız.

Written by

İntiharlarımı gözlerimden akıtıyorum bu gece Romeo fonda tchaikovsky ile. Kızıyorum bu gezegene varlığımı acının gölgesi olarak gönderene,  bazen bu hayat buraya kadar diyorum bazen de yeni bir günle birlikte yeni umutlar yeşeriyor yaşamak gibi..  İnsanların öldürüldüğü kapitalizmin altında ezilenlere karşı durmak gibi kaderin karşısında durmak.. Öyle imkansız, öyle boş bir iş ki..  Dünya kötülerin yeri  Romeo biz ise o kötülüğe karşı çıkmaya çalışmaktan öte geçemeyen canlılarız..  Kötülüğe dayana dayana eni sonunda teslim olup biz de artık o safta yerimizi alacağız. Tarih iyileri değil tarih yazanları yazar çünkü. O vakit biz de  ‘kötülüğe karşı duranlar’ olarak tarih yazalım. 

Konuyu sapıttım..  Gerçi konu neydi ki ? kötülük mü  ? kader mi ? yoksa tarih yazmak mı ?

Kader olsun.

Biz kaderin bize sunduklarını yaşamaktan öteye geçemeyen varlıklar, biz bu dünyaya sadece nefes almaya gelmiş olan insanoğluyuz. Bu her zaman böyle oldu. Böyle olacak. Bu düzeni değiştirmek ise yine bizim elimizde değil mi ? Dünya bu zamana kadar hep kötülükle yönetildi, biz bu kaderi değiştirmek için çabalayanlar bir gün mutlaka başaracak ve dünyaya iyiliğin hakim olduğunu göstereceğiz elbet o çıyanlara, zalim, soysuzlara, insan düşmanı, sevgi katillerine.. Göstereceğiz ya elbet…  Göçüp gideceğiz bir gün ardımızda barışın egemen olduğu bir evren bırakacağız insanlara. Hatırlayacaklar bizi 1 asır sonra yaptıklarımız, yazdıklarımız okunacak, anlatılacak. Saygı duyulacak belki küfür edilecek ama hatırlayacaklar bizim için daha önemli ne olabilir ki ?  Demem o ki Dünyanın kaderini değiştirmek bizim elimizde.

Ve onlara gelince..

Elini kandan ayırmayan büyük devlet adamları ve onların kuklaları sizler bu evrenin tarihinde yer almış olan en azılı kötüler olarak anılacaksınız. Yaşayan, nefes alan herkes sizden nefret edecek. Herkes dilinde kanlı ellerinizle yaptığınız katliamları konuşacak, mezarınızdaki kemikleriniz sızlayacak. Ve artık güzel olan her şey herkesin olacak…

Umarım..,

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.