Kayıt Ol
Eki 11, 2014
1420 Views
0 0

Clash of Clansa genel bakış

Written by

Clash of Clans mı oynuyorsunuz? Neyin nasıl yapılması gerektiğini bilmiyor musunuz? Bence bu yazıyı okumalısınız.

2013 yılının aralık ayının bir karlı gecesi başladım ben bu illet oyuna. Nasıl bir oyunsa iki güne bağladı beni kendisine. Her şey çok güzel gidiyordu ta ki köy binasını 7 ye basana kadar. Ondan sonra oyunla ilişkimi kesmek istedim defalarca kez. Soğumuştum artık ondan. İki yabancıydık artık onunla. Kader miydi neydi onla devam etmemi isteyen? Fakat bitmemişti işte ilişkimiz. Bu ilişkiyi bunca zamandır düşe kalka yürütebilen bir oyuncu olarak tavsiyelerime başlıyorum ufaktan. Yalnız şunu öncelikle ifade etmeliyim. Zengin biriyseniz 1. tavsiyeyi eğer değilseniz veya oyuna para yatırmak istemiyorsanız 2. tavsiyeyi okuyunuz.

Clash of clans oyununu sizin için 2.profilde yayınlayacağım;

1.Zengin oyuncu profili: Bu tip oyuncular genelde ya aktif olarak doktorluk, öğretmenlik, mühendislik, işverenlik(patronluk veya ağababalığı),avukatlık vs gibi veya da artık ununu elemiş eleğini asmış tarzda 55 yaş üstü fakat geçim derdi olmayan genellikle çocuklarıyla bu oyunu oynayan tiplerdir. Bu tip oyuncular genelde klanda kalıcıdırlar. Sohbetleri de güzeldir. Klanda bulunmasını isteyeceğiniz tarzda oyunculardır. Oyunda gelişmiş köye sahip olmak için bu tip oyunculara tavsiye;

1.a) Oyunda taş almak. Tabii o taşı kullanmakta marifet. Öncelikli olarak 14.000 taşı almanızı öneririm. O taşları har vurup harman savurmayacaksınız haliyle. Peki nasıl yapacaksınız?

Madem o kadar zenginsiniz, 14.000 taşı da çektiniz.Hesaplarıma göre bir depoyu tam olarak doldurmak diğer işlemler için kullanmaktan daha karlı bir iş.Öncelikli olarak depolarla birlikte inşaatçılarla beraber köyü son seviyeye çekerek kalan yükseltmelere girişebilirseniz.Tavsiyem çektiğiniz taşları hiçbir şekilde iksir için kullanmayın!!!  Savunma silahlarınızı geliştirirken diğer yandan da biriken iksiri ordu için harcayın. Emin olun fazlasıyla memnun olacaksınız.

1.b)Hiç uğraşmayın. Yakın çevrelerinizde veya  clash köyü satan sitelerden size en uygun gelen köyü alın gitsin.

2.Gariban oyuncu profili: Bu tip oyuncular da genelde işsiz, üniversite veya lise öğrencisi (en kötüsü de orta öğretim öğrencisi) ya da oyuna para vermek istemeyen tiplerdir. Ne kadar durum vahim görünse de hayat bize seçenek sunmaz. Bu oyuncular  genelde genç kesimdir. Klanı beğenmezlerse çeker giderler. Sohbetleri kişiden kişiye değişir. Bazısını klanda tutmak istersiniz, bazısını da siz klandan atarsınız. Oyunda gelişmiş köye sahip olmak için bu tip oyunculara tavsiye;

2.a)Birden fazla köy açmaya sakın çabalamayın. Bir süre sonra oyun sıkıcı olacaktır evet ama; ikinci bir köy sizin ilk köyünüze ayıracağınız vakti azaltacağından hızlı gelişmenize engel olacaktır. Bu sebepten dolayı; tek bir köyle ilgilenin. Günde en az 5 savaş yapmanızı öneririm. Kupanızı biraz yüksek tutun. İnanmayın yukarda ganimet çıkmıyor demelerine. Elinizden geliyorsa Ayda 2500 taş çekin ve onu da altın deposuna yatırın. Duvarları en sona bırakın. Önce Orduyu güçlendirin. Güçlü bir orduyla saldırmak size her zaman fazladan ganimet getirecektir. Emin olun fazlasıyla memnun olacaksınız.

2.b)Hiç uğraşmayın. Geç gelişirsiniz. Yol yakından vazgeçin.

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.