Tem 19, 2016
4547 Views
3 1

Darbeye Karşı HALKIN DARBESİ

Written by

Es-Selamun Aleyküm..

“15.07.2016 ” Bir neslin unutamayacağı tarih.

“15.07.2016” İleride ders kitaplarında okutulucak tarih.

“15.07.2016” Darbeye karşı halkın darbe yaptığı tarih.

“15.07.2016” Ezanları susturan darbelerden, darbeleri susturan ezanlara gelinen tarih.

“15.07.2016” Halkımızın birleştiği tarih.

“15.07.2016” Destan yazılan tarih.

“15.07.2016” Hep beraber el ele verip darbeyi püskürttüğümüz tarih.

“15.07.2016” Demokrasi Bayramımız olan tarih.

15 TEMMUZ 2016; belkide çoğumuzun unutamayacağı bir tarih bu tarih. Şimdi yukarıdaki her başlığı konuşalım.

15.07.2016: BİR NESLİN UNUTAMAYACAĞI TARİH;

Annelerimiz,babalarımız, dedelerimiz belki biliyordu darbenin ne olduğunu ama bizler bilmiyorduk, onlardan duyduklarımız kadar biliyorduk sadece..
Onlarda pişmanlık vardı; 60larda 80lerde darbe olduğunda sokağa çıkıp dik duruşlarını gösterememişlerdi ve bu pişmanlığı yenmek için sokağa çıktılar. “Bu sefer izin vermeyeceğiz” dediler. Bizim genç kuşak ise darbenin ne olduğunu bilmiyordu ama bildiği iki şey vardı; Vatan sevgisi ve iman gücü! En güçlü şeylerde bunlardı. Bunları bilmeleri sokağa çıkmalarına, vatanlarını korumaya yetti. Bir nesil işte böyle darbeyi önledi.

15.07.2016: İLERİDE DERS KİTAPLARINDA OKUTULACAK TARİH;
15 Temmuz’da tarih yazıldı ve şu gösterildi; Kurtuluş savaşı ruhu hala bizde var. Ezanlar, selalar,tekbirler,salavatlar tıpkı o dönemdeki gibi bizi birleştrmek için okundu camilerden. Halk arasında bu kadar görüş farklılığı olmasına rağmen sağcısıda, solcusuda, kemalistide, dindarıda, AKPliside, Chpliside, Mhpliside bir araya geldi. İşte bu tarihe geçebilecek bir birliktir çünkü bizim halkımız o akşam görüş mörüş dinlemeden kardeşçe savaştı. Bu birlik tarihe geçecektir. 60larda,80lerde halkı püskürten darbeleri o akşam halk püskürttü. Bu tarihe geçicek ve ders kitaplarında okutulacak bir tarihtir.

15.07.2016: DARBEYE KARŞI HALKIN DARBE YAPTIĞI TARİH;

Yukarıdada belirttiğim gibi 60larda, 80lerde darberler halkı püskürtürken 15 Temmuz 2016’da halk darbeyi püskürttü. Darbe yapanlara karşı halkımız darbe yaptı.

15.07.2016: EZANLARI SUSTURAN DARBELERDEN DARBELERİ SUSTURAN EZANLARA;

Yine 60lı, 80li yıllara gidecek olursak bilindiği üzre o dönemlerde darbeler ezanları susturmuştu, ezanların dilini susturmuştu. Bizim yazarken bile saygı gösterdiğimiz, Rabbimizin ismi olan “Allah” ismini gidip tanrı diye okuttular ama 15 Temmuz 2016’da gördük ki bu bir daha asla yaşanmayacak. Ezanlar aralıksız okundu, selalar verildi, minarelerden tekbir sesi yükseldi, camilerimizden salavatlar yükseldi ve halkımız bunlar eşliğinde darbeye “DUR!!” dedi. ELHAMDÜLİLLAH. Türkiye’de bir daha asla Ezanlar, tekbirler,selalar susmayacak aksine onu susturmaya çalışanları susturacağız!

15.07.2016: HAKIMIZIN BİRLEŞTİĞİ, DESTAN YAZILAN TARİH;

Korkuttular 15 Temmuz akşamı bizi, ta ki Sayın Cumhurbaşkanımızın o konuşmasında sonra; “Herkesi meydanlara davet ediyorum.”
Genci,yaşlısı, kadını, erkeği herkes o akşam hangi görüşte olursa olsun dışarı çıktı. Çıplak ellerle tankların önünde durdu. Polisini korudu, onlara destek verdi. TÜRKİYE HALKI 15 TEMMUZ 2016’DA DESTAN YAZDI.

15.07.2016: DEMOKRASİ BAYRAMIMIZ OLAN TARİH;

Bu tarihi kimse unutayacak çünkü 15.07.2016 bizim demokrasi bayramımızdır. Bu uğurda şehit olan onca sivil halk, onca polis ve hain komutanlarına uymayıp halkın yanında bu darbecilere, FETÖcülere karşı savaşan masum askerlerimizden Rabbim razı olsun.

Ve şimdi gel gelelim bu darbe girişimine “tiyatro/senaryo/oyun” diyenlere. Oyun olsa idi;
208 şehit,2000’e yakın yaralı olur muydu? Bize bunlar senaryo diyenler gidip kendileri senaryo yazıyorlar. Mesela kafası kesilen asker olayı. Paylaşılan fotoğraf 2006 yılına ait bir kazada çekilmiş ama bu arkadaşlar bunu sanki o gün halk tarafından yapılmış gibi gösterdiler dahası başı kesilen askerin fotoğrafını paylaşıyorlar ama gel görki o adam hala yaşıyor. 2 sene önce askerdeyken çekilen fotoğrafı bu bölücü arkadaşlar başı kesilen asker olarak paylaşıp halkı galeyana getiriyorlar ve bazı kardeşlerimizde inanıyor. Türkiye bu kadar birleşmiş, bir olmuşken bunlar beyinlerine kafese kapatıyor ve at gözlüklerinide takarak görmemekte ve uyumakta ısrar ediyor.

Türkiye’m, milletim bu kadar birlik oldu siz hangi millettensiniz ki birliğe bu kadar karşısınız? Nedir bu darbe yanlılığı? Önce araştırmanızı doğru yapın sonra konuşun,yaşıyan insanlara başı kesilerek öldü demeyin!

Ve bu hain darbeciler! 208 şehidin, onca yaralının hakkını nasıl ödiyicekler! O şehitler sadece bir ananın,babanın evladı değiller, sadece onlar ağlamıyor o güzel insanlar için halk ağlıyor sen neyi bölmeyi çalışıyorsun, neye darbe yapıyorsun! Bu darbeyi yapmaya çalışanlara, Türkiye’yi bölmeye kalkışanlara ben asla Türk demem çünkü Türk olan, Türklüğünü bilen bunu yapmaz!

Ve bu pisliklerin bunca hainliklerine karşı şehit ailelerinin o dik duruşunu gördünüz değil mi, evlatlarına, akrabalarına, arkadaşlarına duydukları gururu gördünüz.
İşte bu iman gücüdür, Allah aşkıdır, şehit annesi/babası/akrabası/arkadaşı olmanın vermiş olduğu gururdur, VATAN SEVGİSİDİR..

Ve son bir konu biz asla askerimizin karşısında değiliz. Biz o hain, FETÖcü, TERÖRcü, asker kılıklılara karşıyız. Zaten masum olan askerlerimiz işi anladıkları an gidip teslim oldular ve halkın yanında o hainlere karşı savaştılar.

UNUTMAYIN BU VATAN KOLAY KAZANILMADI VE BİZLERİNDE KOLAYINA KAYBETMEYE NİYETİMİZ YOK.. Hainlerin darbesine karşı halk onlara çok güzel darbe yaptı. Rabbim devletimizden, Cumhurbaşkanımızdan, Başbakanımızdan, gazetecilerimizden, halkımızdan, polislerimizden, hain komutanlarının emrine uymayan masum askerlerimizden razı olsun. Rabbim TÜRKİYE’den razı olsun..

Biz 15 Temmuz 2016 tarihini unutmayacğız.
Biz o yürekli polislerimizi unutmayacağız.
Biz başına silah dayayıp zorla bildiriyi okutturdukları Tijen Karaş’ı,onun korkusunu, titreyen sesini, gözlerindeki çaresizliği unutmayacağız.
Biz boğazına kemer bağlanan, rehin alınan Genelkurmay başkanımız Sayın Hulusi Akar’ı unutayacağız.
Biz bunca şehidimizi unutmayacağız.
Biz ellerinde sadece bayraklarla, tankların önünde duran, yürekli halkımızın darbeye dur demesini unutmayacağız.
Biz hain komutanlarının emirlerine karşı gelip halkın yanında o hainlere karşı savaşan masum askerlimizi unutmayacağız..

Selam ve Dua ile..
Rahman ve Rahim olan Allah’a emanet..

-Müslime Yazar
(Büşra Aslan)

[Blog]; https://muslimeyazar.wordpress.com/

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.