Şub 24, 2015
4545 Views
0 0

ÖLÜ OZANLAR FANZİN

Written by

”Sesinizi okuyucuya duyurmak mı istiyorsunuz, yazıyorum ama yazdıklarım hep havada kalıyor mu diyorsunuz, bende artık tanınmak istiyorum mu diyorsunuz”  eğer böyle diyorsanız yapmanız gereken tek şey bize yazdığınız deneme, öykü, şiir gibi  türleri göndermeniz.

Ölü Ozanlar Fanzin ekibi olarak 6. sayıyı çıkardıktan sonra, 7. sayı şuan fırında çıkmak üzere; bütün hazırlıkları tamamlandı,  8. sayı da kısa bir süre içinde çıkacak. 8. sayı da sizi de aramızda görmek isteriz.

Yeni bir insan yeni bir dünya demek, yeni bir dünya; yeni bir yaşam alanı demek. Siz de istemez misiniz içinizde yaşayan canlıların olmasını, sizi takip etmelerini, yazacağınız yazıları dört gözle bekleyen okuyucuların olmasını ?

Yazıları;   ahrazadam@gmail.com   adresinden ulaştırabilirsiniz.

ölü ozanlar

Article Categories:
Deneme

Comments to ÖLÜ OZANLAR FANZİN

 • Bir de fanzin modası başladı herkes bir fanzindir gidiyor:)) sizin fanzini tanitacak bir site blog vs herhangi birsey var mi incelemek adina?

  Avatar Elif Yıldız 2 Mart 2015 16:31
 • Fanzin sesi kısılmışların, düşüncelerinde boğulanların, içinde yaşadığı toplumdaki yanlış yargıları hiç tereddüt etmeden eleştirebilenlerin, içinde kapkaranlık bir dünyası olanların,”bende buradayım” deyip sesini duyurmak isteyenlerin, düşüncelerini insanlara anlatmak isteyenlerin; yani kısacası hepimizin ihtiyacı olan ama toplum tarafından fazla bilinmeyen bir yayın organıdır. Fanzinin diğer yayın organlarından ayrılan en önemli özelliği; yayınlayanların en ufak bir kar amacı gütmemeleridir. Genellikle zaten ücretsiz dağıtılan, ücretli olsa dahi masrafını karşılamak için cüzi bir miktara (1 yada 2 liraya) satılan fotokopi kültürü ile çoğaltılan bir edebi ve eleştirisel bir türdür.

  Karanlığın içinden sesleniyoruz size; gelin aramıza katılın burada hepimize yetecek kadar karanlık var !

  Avatar Adem Çoban 4 Mart 2015 15:19
 • Fanzin, bir nevi anarşist bir eylemdir. Bir mücadeledir ve en önemlisi bütün bunlara bağlı olarak inanılmaz samimi ve kaygı gütmeyen bir kalkışmadır. Yeni şekillenen edebiyat akımlarında yön vericidir ve bu açıdan önemli olmaya da devam edecektir. Hiç bir kaygı gütmeyen bu kalkışmaları hep sonuna kadar desteklemişimdir ve destekleyeciğim de..

  Avatar Berzah 4 Mart 2015 15:25
  • Anarşist eylem demeyelim de yanlış anlaşılabilir çünkü, fanzin toplumdaki doğru sanılıp ama yanlış olan yargıları dile getirir. Anarşist denildiğinde toplum tarafından ilk algılan şey; devlet karşıtı olan kimselerdir, öyle olunca da fanzini kötü bir şey olarak algılayabilirler buradaki insanlar. Fanzinin diğer önemli bir özelliği ise kaybolmaya yüz tutmuş genç yazarların elinden tutmasıdır.

   Avatar Adem Çoban 4 Mart 2015 15:43
   • Anarşizmin ne olduğunu anlatırsam bu punk kültürüne yer altı edebiyatına dada manifestosuna kadar uzanır. Bunun edebi yönüyle incelenmesi gerekir burada. Kurumsallaşmış yayın poletikalarına amatör bir tepki olarak doğmuştur fanzin, bu açıdan samimi ve yerinde bir kalışmadır ve başlı başına bambaşka bir kütürdür.
    Anarşist kelimesinden bu kadar korkulmasına da fena halde şaşırdım, hayal kırıklığına uğradım. neyse sizin ki varsın uysal bir kalkışma olsun, anarşizimden falan uzak durun, daha iyi, fazla ayyuka çıkmasın.

    Satışın bol olsun babacığım..

    Avatar Berzah 4 Mart 2015 15:52
   • anarşizm iyidir yaa..
    hele de Edebiyat ile birleşince..

    Avatar kedilere kitap okuyan kız 4 Mart 2015 15:53
   • ayrıca bize de gönderin inceleyelim bi’ derginizi.

    Avatar kedilere kitap okuyan kız 4 Mart 2015 15:57
   • pdf’ye çevrilir çevrilmez elinize ulaşacaktır.

    Avatar Adem Çoban 4 Mart 2015 16:07
 • Kurumsallaşmış yayın poletikalarına amatör bir tepki olarak doğmuştur; kelimelerden kokrmayacak birikime sahip insanlar hemen, dada manifestosu, punk kültürü ve ne anlmada anarşi dediğimi anlayacaktır.

  Avatar Berzah 4 Mart 2015 15:55
  • Ne demek istediğinizi anladım. Yanlış anlamayın lütfen bende sizin gibi düşünüyorum lakin halkın algısını orada anlatmak istedim. Halkın büyük bir kesimi böyle düşünüyor ona dikkat çekmek istedim. Fanzinin içinde anarşinin bulunduğu hiyerarşiye karşı olmasından hemen anlaşılabilir zaten.

   Avatar Adem Çoban 4 Mart 2015 16:05
   • az önce dediğim üzere satışın bol olsun babacığım..

    Avatar Berzah 4 Mart 2015 16:09
   • Eyvallah. Ayrıca belirtmek isterim ücretsiz veriyoruz okuyuculara. İyi günler

    Avatar Adem Çoban 4 Mart 2015 16:11
  • Fanzinimizin blogger hesabı; http://oluozanlar46.blogspot.com.tr/ Buradan fanzinin 7. sayısını inceleyerek bize eleştirilerinizi ulaştırırsanız seviniriz

   Avatar Adem Çoban 20 Mart 2015 17:05
 • Vikipediaya donmus burasi:) neyse ben cevabimi rumeysa hanima verdiginiz yanittan aldim pdf ye cevrilince okuruz basarilar

  Avatar Elif Yıldız 4 Mart 2015 16:43

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.