Kayıt Ol
May 23, 2017
742 Views
0 0

Ders çalışmıyoruz?

Written by

Sevgili kardeşlerim sizlerin de bildiği gibi ülkemizin en büyük sorunlarından biri ders çalışmak.
Bir öğrenci için ders çalışmak dünyanın en zor işi;ama futbol oyna,koş,terle yani yorul desek seve seve göze alır yapmayı.
Kardeşlerim,biz müslümanız elhamdülillah,biz işimizin en iyisini yapmak zorundayız çünkü biz alemlere rahmet olmuş bir peygamberin dininin ümmetiyiz. Öğretmensek en iyi şekilde,öğrenciysek en iyi şekilde çalışmamız gerekiyor zira zorluk olmadan güzellik olmaz.
Ülkemizdeki,ders çalışmaktan sonra en büyük sorun matematik dersi. Anlamıyorum,yapamıyorum,küçükkende kötüydü matematiğim benim diyen insanlarla çok karşılaşırız.
Sevgili kardeşlerim siz sakın böyle cümlelerle kendinizi kandırmayın,ön yargıyla yaklaşmayın zira Allah herkese düşünmeyi, zeka ve akıl vermiş. Bir başkası bir saatte anlar siz üç saate anlarsınız yeter ki siz anlamak ve öğrenmek isteyin,pembe bahanelerle kendinizi kandırmayın
Kardeşlerim bütün annelerin ve babaların en büyük tahayyüllerinden (hayal) bir tanesi bizlerin iyi bir yerlere gelmesidir.
Siz siz olun sakın ola anneninizi ve babanınızı üzmeyin çünkü en büyük hüzün bir başkasının hayal kırgınlığına uğratmaktır. Sevgilerimi ve saygılarımla…

Eneskabakci Eneskabakci

Lise1 öğrencisi imam hatip
Avatar

Latest posts by Eneskabakci Eneskabakci (see all)

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.