Kayıt Ol
Ağu 10, 2015
1224 Views
0 0

EBEDİ DELİRİUM

Written by

Farkındayım ki eğer deli yaratıcılığın oluşturduğu o delice satırlardan kaldırırsam gözlerimi, yolumu saptırırsam yazarlıktan başka taraflara, kağıtlara ruhumu anlatmamı sağlayan o kalemler sövecekler bana, sapkın damgasını vuracaklar alnıma, gerçeklik yerden yere çarpacak beni, çılgınlar lanet edecek bana, sokakları aydınlatan o körpe ışık huzmeleri tek bir gerçeklik sağlayamayacağım için karakterimi ayaklar altına alırcasına arsızca kahırlar dileyecekler. Ama ben bu deliliğin içinde transa girmişçesine yazarlığın ruhundaki o hakiki maneviyata erişip kalemimle dans edicem. Yürüyeceğim gerçek varlığın yüksek mertebesinin kaldırımları aşınmış sokaklarında. Deliliğime şahit olun, şahit olun ki yanımda güçlerinizi hissediyim şeytanın karanlığına karışanların o acımasız kulvarlarında.

Ve delice ilhamın ininden çıkmış satır araları insanların ruhlarına aydınlığın o muhteşem tozlarını serpecek. İnsanlar farkedecek, akıllık denen hastalığı terkedecek ve bu çıldırmış dünyada en akıllıların deliler olduğunu keşfedecek.

Er ya da geç…

İnsanın bir şeyler üretmesini sağlayan, yazmasını isteyen ve ürettikçe, yazdıkça tatmin olan o dürtü. Deliliğin sadece kendi seçtiği insanlara gösterdiği bir meşaledir. Ve bu seçkin insanların hayatlarındaki her anlamsızlıkta insanoğlunun çıkaracağı büyük anlamlar vardır. Leonardo Da Vinci delidir, Nikola Tesla delidir, Edgar Allen Poe delidir. Ve delilerin kafasında bir ışık çaktığı zaman, dünyanın değişeceği andır.

Peki delilik mertebesine erişen seçkin insanların kafalarında bir ışık çaktığında yani gerçek yazarlar, sanatçılar, bilim insanları yeni bir gerçeklik aşıladığında dünya nasıl değişir. Gençleşen evren bize daha hoş bir manzara sunar. Siz güzel insanların yanında bulunamam belki ama, sizlerin o muhteşem yüzlerinizde fevkalade bir değişiklik gerçekleşir. Ve sizlerin yüzlerinizde oluşan o tek bir tebessüm, benim ruhumda ömür boyu yeşerecek olan filizleri yeşertir.

İşte tam da bu yüzden ;

Deliliğe minnettarım, siz de minnettar olun ebedi deliliğe, sahiciliğin, gerçek varlığın o daimi serinliğine…

Avatar

Latest posts by Brkcnr (see all)

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.