Kayıt Ol
Mar 7, 2018
363 Views
0 0

Emeğin Kadınları

Written by

“Kadınsın kır dizini otur evde” cümlesinin arkasına sığınan zavallı kadınlar ve bu cümleyi kurarak kendine ADAMLIK sıfatını yakıştıran insanlar da bugün KADINLAR GÜNÜNÜ kutlayacak mı?

Zira hikâyesi müthiş bir direniş gerçeği olan günü gerçek emekçilerin kutlaması çok doğru olacaktır!

Ayaklarının üstünde duran, yılmadan mücadele eden, çocuğunu okutan, arabasını alan, kendi parasını kazanıp biriktiren,  ay ’ın sonunu tüm imkânsızlıklara rağmen getiren,  kötü şartlara rağmen, gözlerinden umut ışığı hiç eksilmeyen Canım Kadınlar bugün sizin gününüz!

Kadın! Okur, yazar, çizer, çalışır, yemek yapar, çocuk yapar, bekler, sever,aşık olur, kırılır, sevinir, sarhoş olur, dans eder, acı çeker ve koşar daima koşar! Hiç durmaz! Üretir, direnir, başarır, başaramaz tekrar dener… Ama hiç yorulmaz!

Yorulmayalım, sakın yorulmayalım, koca bir kara delik var ortada bir yerlerde eğer, eğer yorulursak bizi de yutacaklar! Duralım, nefeslenelim ama sonunda koşmaya devam edelim!

Birilerinin Egemenliğinin gölgesinde ışıksız, güneşsiz durmayalım! Yoksa solup gideriz!

Daha çok öğreneceğiz, daha çok öğreteceğiz! Güzel çocuklar yetiştireceğiz…

Benim aydınlık önderim ANNEM! O hiç yorulmadı, bana da yorulmamayı öğretti J emeğinden, yüreğinden,  ellerinden,  ayaklarından öptüğüm Annem olmak üzere,  Emeğin Kadınlarının Günü Kutlu Olsun!

Ve siz “Dizini kırıp evinde oturanlar” bunu keyfi yapanlar… Paralı kocalarınızın gölgesinde vitaminsiz kalıyorsunuz. Yüzünüze güneş değmiyor! Saçlarınızı rüzgâr okşamıyor! Umarım Güneşin ve rüzgârın tadına siz de bir gün varırsınız!

uvey mavi

Yıllardır yazıyorum ama hep dağınık ve çoğu yitik...
Avatar

Latest posts by uvey mavi (see all)

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.