Kayıt Ol
Şub 15, 2014
1172 Views
0 0

En Sade Diliyle Aşk

Written by

Aşk, domuz gribinden biter iğrenç bir hastalık olup kalbinize bulaştığı zaman, ömrünüzü elinizden almadıkça bırakmıyor peşinizi. Bunun size bulaşması için herkesi kendiniz gibi sanmanız,  güvenmeniz, umut, heyecan gibi iyi görünümlü lanet duygularla tıka basa dolu olmanız veya canınıza susamış olmanız yeterlidir. Anlaştığınız süre içinde her şey güzeldir aslında. Ama ne kadar çok anlaşırsanız o kadar çok acıtır, o kadar unatamazsınız. Ne kadar çok severseniz, ne kadar çok anınız varsa o kadar zor bağlanırsınız hayata. Partlara ayrılmış şeklide de gelebilir başınıza bir bütün halinde de. En şanslı aşk kurbanı bir bütün halinde gelip ilk ölendir. En şanssızı ise partlara ayrılıp hep terkedilendir. Partlardan kasıt ettiğim birçok kişiyle yaşadığınız ilişkidir. Birden çok ayrılık acısı yaşarsınız fakat elinizde size acı çektirecek anı sayısı fazla değildir. Bütünde ise sadece bir kişiyle geçirdiğiniz bir ömürdür. İlk ölen ayrılıkla tanışmaz ama kalan için yaşamak binlerce kez ölmekten daha beterdir. Ömrünü adadığı kişi onu bırakıp gitmiştir. Düşününce üzen anılar o kadar çoktur ki tek duası ölmek olur. Belkide en kötüsü, en şanssızı budur.

Aşkın tek ilacı ölümdür. Aşkın getirdiği ayrılık acısının ise; unutmak denen mucizevi eylemdir. İnsanı yavaş yavaş ve kalpten öldürmeye başlayan bu acıyı, anıları unutmakla yenebilirsiniz. Bu zamanla veya başka bir aşkla olabilir. Zamana bıraktığınızda acı çekmeniz kaçınılmazdır. Acıyı hafifletmek için insanlığın müthiş icatları var. Romanlar, müzikler, şiirler, filmler ve uyku.. Başka biri ile başlatılan aşkın sonunu zaten düşenebiliyorsunuzdur.

Aşkın en güzel olanı bütün olanıdır aslında. Ama zordur işte. Çünkü insanların umduğunuz gibi çıkma olasılığı çok düşük. Hatta çoğu insan bile olmuyor. Melek gibi görünen, insan gibi yaklaşan ama hayallerin ‘o’ temalı olunca küçük şeytan taneleri gibi şekil alıyorlar hatta. Kullanıyorlar ve bir köşeye atıyorlar sizi. Değişmiyorlar. Onlar hep öylelerdi. Sadece siz öyle görmek istediniz, gördünüz ve göreceksiniz. Umarım gördüğünüz kişide sizi melek olarak görür, sonrada aşkta kör olursunuz.

Osman Akın Şam 

Avatar

Latest posts by byoas (see all)

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.