Kayıt Ol
Oca 17, 2018
1228 Views
8 0

Evvel Zaman Hükümdarları ve Savaşları – III – Robot Savaşları

Written by

Portaldan bilmediği bir aleme geçen mete, korkudan bayıldığından bir haber gözlerini açınca kendisini bembeyaz kapısız, penceresiz bir odada bulur. Yatakta uzanır haldeyken aniden doğrulmaya kalkar, sağ omzunun feci bir şekilde ağrıdığını hisseder ve sol elini götürüp omzunu yavaşça ovuşturur. Yataktan kalktığı anda tepesindeki duvardan bir bölme inip ekrana dönüşüverir. Ekranda sert bakışlı ve önemli bir kişi olduğu açıkça belli olan bir adam, giyinişleri kusursuz olan devasa bir kitleye konuşma yapmaktadır. Ancak adamın konuştuğu bu lisan epey farklıdır.

 • Mete – Buda ne ? Neresi burası ?

Mete konuşmaya başlayınca sağ omzunun ağrısı gittikçe artarken uzun ve ağlamaklı bir çığlık atar. Göğüs kafesini patlatacakmış gibi atan kalp atışları azar azar düşerken anladığını hisseder, duyduğu o lisanı. Karşısındaki duvarın otomatik bir kapı gibi açılması metenin yüzüne anlamsız ifadeler takmasına neden olur, derken içeriye ekranda gördüğü konuşma yapan adam gelir ve yanında ikisi silahlı ve birisi doktoru anımsatan bir kadın olmak üzere beş kişi vardır. Aralarından iki kişi meteyi kollarından tutup diz çöktürürler, mete sanki şok verilmiş gibi bir çığlık daha atar ‘YAVAŞ, CANIM YANIYOR’ der. Halka seslenen adam göz işareti yapınca, korumalar meteyi bırakır.

 • Hükümdar – O saati nereden buldun ? Kısa ve öz cevaplar ver !
 • Mete – Saat ? Saati metroda buldum, fakat benim değil. O saat bana ait değil. Yarın götüreceğim. Metroda buldum.
 • Hükümdar – Kısa ve öz cevaplar ver ! Pekala o saati düşüren adamı görsen tanır mısın ?
 • Mete – Bilmiyorum. Belki de tanıyabilirim. Evet, evet tanırım.
 • Hükümdar – Emin misin ?
 • Mete – Kesinlikle eminim. Bir soru sorabilir miyim ?
 • Hükümdar – Söyle bakalım.
 • Mete – Nerdeyim ben ? Saat niye bu kadar önemli ?
 • Hükümdar – Ah siz insanlar, hani bir soru soracaktın ?
 • Mete – Imm ben merak ediyorum.
 • Hükümdar – Burası zaman hükümdarlığı ve ben dahil odadaki, gezegendeki herkes geliştirilmiş en kusursuz robotlarız, düşmanlarımızda öyle. Ve gelelim şu saate(elindeki saati gösterir).. bunu senin yaşadığın yerden aldık. Aldık, çünkü bu saatte geçmiş, gelecek her şey var. Yeterli bilgiyi aldıysan seni geri göndereceğiz, ancak bize çalışacaksın.
 • Mete – Neee ? Robot mu ? Şu an anlamakta güçlük çekiyorum siz robotsanız sizi kim tasarladı ? Ve ben sizin için nasıl çalışabilirim ? Ne yapabilirim ki ?
 • Hükümdar – Bizden korkmana gerek yok ! Biz iyi robotlarız. Ayrıcı bizi tasarlayan da bir robot. Aklın karışıyor olabilir, şunu bil ki bizde insanlar gibi bir ırkız. Neyse daha önemlisi şu.. senin kanına geliştirici 7.0 enjekte ettik yani artık epey güçlü ve çok hızlısın, sağ omzuna da sanal çip cfr.34 taktık böylece bizler senin dost olduğunu bileceğiz, ayrıca hafızana giren bilgileri unutmayacaksın. Şunu da al(bir kol saati verir) bu senin iletişim aracın olacak. Onlar saat için geri gelecekler o yüzden sana kendini koruyabilmen için 2 saatlik eğitim vereceğiz. Şimdi başka soru sorma ve bir daha ki görüşmeye kadar kendine dikkat et. Adamlarımla iletişim kurmayı ihmal etme. Ve kendine bir yardımcı alabilirsin.

Eğitimin ardından Hükümdarlıkta kısaca bir gezinti yapan mete yanında Evlon isminde bir yardımcı ile evine geri döner. Bu dönüş bambaşka bir dönüştür. Mete içine düştüğü durumu Evlon ile konuşup pekiştirirken uzaklarda bir hazırlık yapılmaktadır, ancak zor zamanlar pekte uzakta değildir.

 

Devamı Gelecek…

 

 

 

HeyGenius

HeyGeniusDepartment at HeyGeniusDepartment
Keşfedilecek ne varsa, içeride bir yerlerde olmalı.
HeyGenius

Latest posts by HeyGenius (see all)

Article Tags:
· · · · · · · · · · ·
Article Categories:
Bilim Kurgu · Deneme · Hikaye Öykü · Macera · Senaryo - Oyun

Comments to Evvel Zaman Hükümdarları ve Savaşları – III – Robot Savaşları

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.