Kayıt Ol
Ağu 18, 2019
190 Views
1 0

Gecenin Deminde Demlenmiş Sözlerim.

Written by

Sesleniyorum karanlığa aşkın aydınlığıyla geliyorum, yordun insanları artık çekil kenara.

©

Gönder semaya aşkla bir selam, benden kimseye gelmez zarar diyerekten

©

İstediğin kadar kaç, kaçamazsın korkularından yürüsen de aksak aksak.

©

Vakitsiz yatmak ve uyanmak bir sevda olsaydı, herkes vakitsiz yatar ve uyanırdı. Bilinmeyen dillere sevda uyarda insan uymaz, yabancı kalır, aşkla uzun süre baş başa kalmayınca ve yaşamayınca.

©

Bir bakış yetişmiyorsa bir gönüle ve yanağa, dağları delmeye devirmeye hiç gerek yok, bırakın kalsın yerinde. Aşkla aşka varmak insanların aşka ulaşılması için dağlar yıkılır ve delinir, ortada aşk yoksa gerekte yok.

©

Derin bir mağara olsaydı bu gönül, derinliklerde ve karanlıklar içinde kalırdık ve yaşardık. Derin bir mağara değil bu gönül yaşadığımız bu aydınlık dünya, içini uyuşuk kelimelerle doldurarak uyuşturmaya ne gerek var? Modern cümlelerle doldurmak bizi yabancı kıldı sanki!

©

Tekrar tekrar nefretler, fırından pişerek suratımıza atılıyor, bu fırıncıya odun vereni bulacaksın, neden odun verdiğini soracaksın da, ya oduncu kardeşim ha ahirette yakıyor ha bu dünyada, bu dünyada yanın hiç olmazsa alevi yok, ahirette aleviyle yanmayın derse, oturup yeniden düşünmek lazım bence! Çünkü oduncunun umurunda değildir odunun nerede yandığının, her gün odunlarının altına suyu vermeli.

©

Mehmet Aluç

mehmetaluc@hotmail.com

Mehmet Aluc

1962 Malatya doğumluyum.Evli ve dört çocuk babasıyım,kamuda emekliyim.Kendi halimde şiir öykü denemeler yazmaktayım.İnsanın yaşamında gereklidir bir şeyler söylemek bir insana faydalı olmak,gönülde gülümsemek gülümseyen gönüllerle birlikte olmak.Bende bu amaçla yazıyorum kendimce,insanlarla bu amaç uğrunda birlikte olmak için gülümsüyorum.
Mehmet Aluc

Latest posts by Mehmet Aluc (see all)

Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Edebiyata Dair

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.