Kitap Gönder
Ağu 4, 2016
809 Views
0 0

Gençlerimiz ki Gören Gözlerimiz Attığımız Adımlarımız Gönülde Vatana Sahip Çıkanlardır.

Written by

kına yakanlar vatan için

Biz orta yaşlı insanlar olarak daha düne kadar, yani darbe kalkışma akşamına kadar, gençleri dünya umurlarında değil, sadece kendilerini düşünen, dünyadan haberleri olmayan aklı beş karış havada bilirdik. Gerçi bizde genç iken böyleydik ama unuttuğumuz bir şey var, vatan mevzu bahis olunca bizleri tutacak zincire vuracak hiçbir kimsenin olamayacağını unutmuş olmamız olacak ki, gençlere bir an haksızlık ettiğimizin farkına vardık.İşte Resimde de gördüğünüz gibi vatan için kına yakarak ona sahip çıkan pırıl pırıl gençlerimizin gözlerindeki iman ve vatan aşkı sevgisi parıldamakta ve ihanet içinde olanları, bu iman vatan millet aşkı onları perişan etmekte ve yıkmaktadır.

Görmediniz mi o tankın önüne yatan, üstüne çıkan kurşunlara karşı vatan için göğsünü siper edenler hep pırıl pırıl, gönlünde vatan iman sevgisi olan gençlerimizdi. Biz orta yaşlılar aman şekerim yükseldi, tansiyonum fırladı düştü, dur şu şeker haplarımı insülünümü alayım yola çıkalım deme telaşında iken, alnı öpülesi gençlerimiz darbe için canlarını vermek için, sokaklara akın ederek darbeye karşı, darbe yapanlar ülkesi olarak Türkiye’yi altın harflerle tarihin şanlı zaferlerle dolu sayfasına yeniden yazdırdı. Çanakkale de canlarını vatan için veren yine gençlerimizdi. Cumhurbaşkanının sokaklarınıza sahip çıkın, nöbette kalın dediği anda sokakları anında dolduran, uykusuz kalarak nöbete devam edenlerin çoğu gençlerimizden oluşmaktadır. Milletinin aynı duygu ve düşünce ve hislerini taşıdıklarından emin olamadığımız, sadece dış görünüşe göre karar vermenin ne kadar yanlış olduğunu darbe anında gençlerimiz suratımıza bir tokat gibi vurarak, gerçeği bize göstererek bizi mutluluk gözyaşlarına boğmuştur. Şehit olan tap tazecik vatan evlatlarımız meleklerle beraber cennette gül kokan nur Resul ile buluşurken, bizlerin vatana sahip çıkan gençlerini yetiştirdiğimiz için bizlere hep gülümsemektedirler.

 Gençlerimiz ki gören gözlerimiz kulağımız attığımız adım olarak yine göğüslerindeki iman ve vatan millet sevgisi ile ülkeyi karanlığa gömmek isteyen hainleri alaşağı ederek ülkeyi yıkımdan Allah c.c. yardımı ile kurtardılar, yıkmaya çalışanları bir kalemde yıktılar. Bizlerin duygu ve düşüncelerini hislerini gönüllerinde taşıtıldıklarından daha düne kadar habersiz, bizlerin yüzlerini vatanı ak ederek bu asil kahramanlıkları ile vatana millete layık olmanın gururunu bizler yaşattılar. Kültürüne vatanına milletine ecdadına bağlı gençlerin, ülkemizde olması bizim kazancımız özümüze geleceğimize en güzel yatırım, cennet bağında yetişen gençlerimiz olarak gönüllerimizde vatanın içinde yarınlarına sahip çıkarak, yaşayacak ve yaşatacaklardır. İslami motiflerle gönüllerine vatanı milleti iman çerçevesinde gönüllerine nakış nakış örmeye bizler devam ettikçe, gençlerimiz bizim için vatan için tarihimiz için gurur kaynağımız olarak, göğüslerimiz kabartacak vatanına sahip çıkarak, şanlı bayrağımızı yere düşürmeden gökyüzünde şerefle onurla dalgalandıracaklardır. Bizi mutlak olan bu elim yıkımla, karanlığa gömme gayretinde olan hainlerce, vatanımızı elimizden almaya kalkışanların kalkışmalarına, diriliş iman kardeşlik birlik beraberlikle karşı kalkışma ile çıkan gençlerimiz oldukça sırtımız yere gelmeyecektir. Hakkıdır Hakka tapan milletimin İstiklal. Selam ve dua ile.

Mehmet Aluç © Kul Mehmet

Article Categories:
Deneme · Hayata Dair

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.