Ara 7, 2019
153 Views
9 0

GÜNEŞLİ SABAHLARA

Written by

Adım adım yürümüstüm hayata. Yarı yolda kalmamak, sevdiklerimi kolay kaybetmemek için hep yavaş yavaş ilerledim. Yaş almak istemedim hiçbir zaman hep o küçük kız çocuğu olarak kalmak istedim. Büyürsem sevdiklerimi kaybederim korkusu vardı içimde. çocuk aklı iste. Herseyin herkese toz pembe görünüp benim erkenden olgun olmam gerektiği zamanlar. Bilmezdim ama gerçekten büyüdükçe sevdiklerimi, mutluluklarimi, nefesimi kaybedeceğimi bilmezdim. İnsanların bu denli anlaşılmaz bu denli can yakıcı oldukları bilmezdim. Içimi sızlatabileceklerini bilmezdim. Bir tarafimda anlamlandiramadıgım bir acının yıllarca içimdeymişcesine oturup kalacağını bilmezdim. Herseyin bir anda elimden kopup gideceğini bilmezdim. Öylece oturup saatlerce bir noktaya bakacağımı bilmezdim.

Ahh bugün yine gecenin sessizliğinden, hüznünden ve yalnızlığından güneşin doğuşuna dönmek üzere olan zaman dilimlerinin birindeyim. Yalnızlıkta mı yada sessizlikte mi boğulduğumu anlamadığım saatlerdeyim. Sigaramın arka arkaya yanıp söndüğü saatler. Dumanı her çekişimde hayatımdan kaybettiğim nefesimin sesinden başka bir ses yok ortalıkta. Yine kendimle beraberim anlıyacagınız. Aslında Ben mi çok yanlızım yoksa etraf mi çok sessiz bilmiyorum.

Güneşin doğuşunu beklediğim saatler, söyleyin bana o ilk ışığında yanlızlığımda gidecek mi geceyle birlikte, ışıklar gülümsecekler mi? onları beklediğim için bana. Sanırım gülümsemeyecekler çünkü onlarda biliyorlar içimdeki yalnızlığın geceden gelmediğini. Söyleyin bana yıldızlar güneşin doğuşu hayallerime umut olacak mı? İçimde ki körelmiş umutlarım filizlenecek mi? Benim için yaşanılır olacak mı dünya söyleyin.
Dinecek mi içimdekiler. Son bulacak mı acılarımm.

Göz kapaklarım inatlaşmaya başladı benimle. Uyumam için zorluyorlar beni. Sanırım güneşin doğuşunu izleyemeyeceğim. Zaten umutta yok ışıklarından. Ben yine kalacağım yanlzligimla. Aslında güneşe değil sitemim. Güneş doğuyorsa herzman umut var diyenlere. Gerçi onlarada kızmamak lazım. Nerden bilecekler ki benim güneşimin artık hiç doğmamak üzere battığını. Umarım sizin güneşiniz hep doğar…

Avatar

Latest posts by LEYLA GÜL BELLİ (see all)

Article Categories:
Edebiyata Dair

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.