Kayıt Ol
Oca 29, 2015
857 Views
0 0

GÜNLERDEN BİR GÜN

Written by

İnsanlar iyi ve kötü gününde dost ve akrabalarını yanında görmek ister. Göremeyince mutsuz ve huzursuz olurlar……

Günler günlerin ardınca gidiyor , ömürden birer, birer eksilen her yeni gün, bir umut ile uyanıyor ama bir umutsuzluk ile tükeniyorum…. Kaybolan zaman, kaybolan mekan, kaybolan ümitler…..
Bir nişan, ardından, bir nikah ikisi bir arada bir yuva kurma eylemi. sonra Ağustos’ta bir düğün,Ağustos böcekleriyle!… Düğünü kuranların, kurulduğundan haberi yok….Kurduranların umurunda değil….Dert bende dersen; sen,de ki rabbim bize yardım et.Her şey yolunda gitsin….

Elbette her şey tıkırında, çark dönüyor, döndüren meydanda değil,dönen gözükmüyor. Herkes işin keyfinde birer misafir edasıyla hareket ediyor….Kimsenin varlığımdan ve yaptığım eylemden haberi yok, yada umurlarında değilim!…. Her şey ne kadar ucuz, her şey ne kadar kolay, her şey ne kadar basit,her şey insanların istedikleri gibi ama hala bir sıkıntı, bir gerilme bir kimyasal reaksiyon var, vücudumda bir eksiklik ,bir hoş olmayan durum endişesi… Endişeler yersiz çıktı. Her şey yolunda. Onlar olmasa da sonun da elde nikah cüzdanı misafirlerle evdeyiz. Misafirleri ağırlama ve ikram… Onlar da sorunsuz…Akşamlardan biri daha eksiliyor ömürden… Dostluklar sahte olsada, insan kendisine değer verenler ile mutlu olmasını bilmeli…..Doğru düşününce,doğru planlayınca, doğru davranınca, sen doğru olunca, herkes memnun…..Rabbim memnun, yetmez mi, insan olana….
Şükürler olsun, insanları memnun edenlere,ettiren rabbime…. Mustafa BALCI 2015

Avatar

Latest posts by BALMUSTAFA (see all)

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.