Kayıt Ol
Ağu 30, 2019
275 Views
0 0

Hami’ nİn Sanat- ı

Written by

…Yıllar, yıllar sonra değil. Bir sene yedi ay sonra ve hastane koridorlarındayım daha doğrusu “Dım.” Tıss eder iken kötü kalpli sürüngen adamlar aydınlığın gölgesinde, imkansızı arayan adamdım Karagümrük semt’ inde. Klinik bıraktığım gibi hala duvarlarda resimler, graffitiler. Gelenek yeni moda power fm’ de rap müzik. Kapıdan girdim içeri önce detaylı bir arama daha sonra yerleş odaya kıyafetler dolaba. Kapıdan girdim içeri Bonsai kliniği semt eseri, üst katta rasta. Arka taraf daha rahat dinlemek gerek kafayı sallamak gerek ritim’ e kulak vermek gerek Aga!

Önce bir ekg ardından damar yolu kollarımda oldu tam 17 tane şeritli ana yol. Acil müdehale gerekebilir her an müziksiz kaldığımda. Önce bir salona geçtim bir’ de ne göreyim karşımda kütüphane, okey takımı yine aynı yerde. Kimse defter getirmedi bu sefer hemşireden istemeli dosya kağıdı, hastalar aynı mı? Değil mi? O sırada beklerken ilham gelmesini oldu bir anda kısa nostalji. Televizyonda müzik kanalı ve melankoli hatta tam o sırada Hami girmez mi içeri. Karşılaştık ve olduk biraz mutlu biraz üzgün. Hami altı yıldır burada, benim ilk yattığım sırada. Olmaz mı şimdi sıkıcı ortam eğlenceli? Anlattık ne yaptığımızı nerelere gittiğimizi. Daha çok ben konuştum Ömer Hami muhabbeti özledi.

Der zaman git zaman, siparişler yetişmedi, koymaz mı babam sigaraya kantinden kota, oluruna bıraktım ben bayım kafeyin keyfi. Sözler yazılmaya başladı notalar kodlandı, diyafram öğrenildi uzun soluk oldukça uzun. Bu arada gelir hastalar yeni yeni kliniğe. Koridor dolu canı sıkılan volta. Eskisi gibi değil artık yok devrecilik herkes serbest ve uzlaşmalı güvenliğe gerek kalmadı, hemşireler sessizlikten mutlu fakat bazen kayıt esnasında üst odadan vurdular ritim diyerek zemine. Camlar açık k9′ lar bahçede. İlk gün serum var menüde akşama renkli haplar, uyku tutmadı bir türlü üç gün üst üste.

Kant Kahinat

İnanman gerekmez sözlerime, gözlerime bakman yeter.
Kant Kahinat

Latest posts by Kant Kahinat (see all)

Article Categories:
Edebiyata Dair

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.