Kayıt Ol
Tem 13, 2014
1095 Views
0 0

Hatırlıyor musun nasıl öldüğünü?

Written by

Yıllar önce tam da bu gün. Hatırlar mısın bilmem,işitmiş miydin arkandan gelen sesleri ?Çığlıklarım,hıçkırıklarım,sitemlerim,gülüşmeler,ufak tefek anılar,kağıt parçaları,bulaşıklar…
Seninle beraber yola koyulan hayaller,umutlar,planlar,otobüs biletleri,sinema filmleri,notalar…Nicesi.Nasıl ayaklanmışlardı gidişinle koca bir kaç yıl –sanki yüzyılmışcasına-bir kaç anı,şarkıcılar.Hepiniz beni tek etmiştiniz.Hava nasıl soğuktu anlatamam,kül olmuştum,olmuştuk.O gün giymiştim aşkın çamurlu ayakkabılarını. Gökyüzüne yükselen flu anlar,kurban edilen zaman dilimleri. .Ortalık kanrevan.Sana rastlamıyorum bile bu korkunç katliamda.Bir yerlerde can veriyorsun,hissediyorum.
O andan sonra her şeyimi kaybettim.Avucumun içine bıraktığın bir kaç cam kristali hariç.Onlar da canımı acıttı,ellerimi kana buladı.Bıraktım.Merhemim diyecek birini de bulamadım,yastık altında,bi köşeye attığım kimse yoktu.Sağ çıkan olmadı.Olduysa da ben görmedim.
Hatırlıyor musun nasıl öldüğünü?Yapma diye nasıl bağırıyordun cellada etinden koparırken anıları?Ben bile ağlamıştım.Öldürmesine izin vermiştim seni,sonra senin ölümün de beni yaşatmadı.Öldüm demiyorum,suuni bir hayattır şimdi izini sürdüğüm ömür , nefesimi verdiğim dünya ise fani.Herkes gidiyor,ardından su döküyorsunuz.
Hatırlıyor musun nasıl öldüğünü?Yıldızları doldurup cebine nasıl kaymıştın gökyüzümden?Nasıl kıymıştın düşlerime ? O gün herkes bana ağlamıştı.Gökyüzü bile acımıştı halimize,o da ağlamıştı.Yağmurlar yağmıştı yurduma da sen ıslanmamıştın.
Yıllar geçti,o yağmurlar büyüttü ormanları,ben bıraktım etrafıma saldırmayı.Sakinleştim.Duruldum.Aşk kainatında rolümü bir zelzede olarak aldım.Baya da iyiyim sorma.Sen yoksun o yazdan beri.O mahşerden sağ kurtulan tek şey benim.Sana gelince, sonsuza dek hatırlanmayacak bir mahkum,geç ölmüş bir kahraman,sönmüş bir libido,izmaritine kadar içilmiş bir sigara,kanlanmış bir yarabandısın.

Nur

Benım vücudumda kağıttan kesikler var.Öpmüyorsun,geçmiyorlar.
Avatar

Latest posts by Nur (see all)

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.