Kayıt Ol
Tem 26, 2019
208 Views
1 0

HEPİMİZ BİRER SİMURG

Written by

”Zor olan aşk için ölmek değil,yanan bedenlere dumanı tüten küllere aşkıyla hayat verebilmektir.”

Kuşların hükümdarıymış simurg. Acaba neden üstün olmuş tüm kuşlardan.Aşkı sayesinde mi yoksa onu kendisi yapan özellikleri mi?

Bir gün tüm kuşlar simurgu bulma çabasına girişmişler. Kaf dağının arkasındaymış onun ‘Bilgelik Evi’ Oraya gidene kadar aşılması gereken tam yedi vadi varmış. Aşk,marifet,istisna,tevhid,şaşkınlık,yokoluş. Kuşlar hep birlikte yola çıkmışlar.İsteği ve marifeti az olanlar tek tek dökülüvermiş.Aşk denizinden geçmişler,ayrılık vadisinden uçmuşlar.Kimi hırslanıp düşmüş suya,kimi kıskanıp batmış göle.Önce bülbül geri dönmüş güle olan aşkını hatırlayıp;papağan güzelim tüylerini bahane etmiş.( Oysa ki o tüyleri yüzünden kapatılmaz mı kafese?) Kaf dağına vardıklarında sadece otuz kuş kalmış geriye. Simurgun yuvasını gördüklerinde anlamışlar ki aslında simurg otuz kuş demekmiş.Anlamışlar ki asıl yolculuk insanın kendi içinde yaptığı yolculuktur.

Şahine aşıkmış simurg,sürekli onunla gezermiş.Ve ona aşık güvercin..Simurg bir gün yaralanınca şahin ve güvercin çok ağlamış. Fakat gel zaman git zaman şahin unutmuş simurgu. Akbabayla birlikte uçuvermiş simurgun gözlerinin önünden. Simurg kahretmiş kendini yuvasına dönüp acısıyla yakmaya başlamış kendini. Güvercin onu bulmaya gitmiş yuvasına vardığında simurgun yanan küllerini görmüş. Ve damla damla akıtmış gözyaşlarını.Akan herbir damla merhamet vermiş ateşe ve küllerinden yeniden doğmuş simurg. O an anlamış ki gerçek aşkın ölmek değil.hayat vermek olduğunu.

fikrimdenheceler

Latest posts by fikrimdenheceler (see all)

Article Categories:
Edebiyata Dair

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.