Kayıt Ol
May 15, 2019
278 Views
1 0

hepimizin başına gelebilir// bölüm 1

Written by

(Bu serinin olayı hepimizin başına gelebilecek şeyler. Başlıkları Ekşi Sözlük, İnci Sözlük vs. sitelerden alıyorum. Bu serinin olayı başlığa uygun olarak bu olayı yaşamış kişilerden metinler istiyorum ve yayınlıyorum. Hepsi anonimdir, çoğu kendi metnimdir. )

Bölüm 1//EN İYİ ARKADAŞLARDAN BİRİNE AŞIK OLMAK

Her zaman yakınımdaydı. Beni korur, kollardı. Ne zaman gözümden bir damla yaş düşse, biliyordum ki ilk o gelip sarılırdı, ağlama, derdi. Ama bu zamana kadar ona aşık olacağımı hiç düşünmemiştim. Aşık olmaktan korkuyordum ama aynı zamanda yaşadığım duygusal boşluk ona aşık olmamı sağlamıştı.

Önemsemedim. Kokusu burnumdaydı hep. Ama umursamadım. Uzak durdum, becerebildiğim kadar. Zor oldu, bir yerden sonra uzak durmaya çalışmadım zaten.

Aşık olduğumu fark ettiğim an her şey daha karmaşık bir hal aldı. Ona bakarken kalbim sızlar oldu,  suçlu ve mahcup hissettim. Aynı zamanda dayanılmaz bir sarılma isteği…

Bana sarılırdı, öperdi. O bunu hep masumca yapardı ve ben hislerimden utandım. Söylesem, başıma büyük bir dert almış olacağımdan bunu aklımdan bile geçirmiyordum.

Sevgilisi oldu, destekledim. İçten içe kanıyordum. Sevgilisiyle yaşadıklarına bizzat şahit oluyordum. Bir yerden sonra kalbim dayanmadı, söyleyemedim de. Sevgilisi ve o varken gitmedim hiçbir yere.

Bir süre sonra ayrıldılar. Sevincimi gizledim. O üzülmüyordu, üzülse ben daha çok üzülürdüm.

Sataşırdım. Kavga ederdik. En uzun küs kaldığımız süre içerisinde öldüm öldüm dirildim. Fakat barışmamız muhteşemdi. Tek kelimeyle muhteşem…

Bana sahip çıkmasına aşıktım belki. Bilemiyorum. Ya da zaten kırılmış bir kızdım, en ufak bir ilgiye eriyordum. Bu da makul bir sebep.

Duygusal boşluk…

Hep bu duyguyu suçladım. Çünkü biliyordum sebebini. Başkasına aşıktım ben! Arkadaşa aşık olmak da neymiş…

Ama biliyorum,

Bunu ona söyleyemem,

Çünkü geçici,

Geçicidir,

Umarım…

Avatar

Latest posts by syde (see all)

Article Categories:
Edebiyata Dair

Comments to hepimizin başına gelebilir// bölüm 1

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.