Kayıt Ol
Şub 16, 2017
1119 Views
0 0

Ihlamur Alır Mıyız?

Written by

Ihlamur yaptım içer misin? dedim kendime –cevap verdim sonra tabii zahmet etmişsin neden içmeyeyim.

Sahi neden içmeyeyim ki mis gibi içerim. Biraz sakinliğe ihtiyacım var az insana, çok huzura…

Mantıklı şeylere ihtiyacım var, boşluklarda yürüyecek vaktim yok. Zaten dolduramayacağım boşlukta ne halt ediyorum ki ben!

Ve…

Başladım konuşmaya; ıhlamurun kokusu da var tabii değmeyin keyfime! Büyüdükçe bakın yaş aldıkça değil büyüdükçe tek ihtiyacım olan şey öğrenmek hep daha fazlasını bilmek istiyorum. Sonuçta yiyip,içip,sıçmak ve uyumak için gelmedim Dünyaya. Böyle bir şey için gelmiş olmam imkansızdı! İkinci veya Üçüncü tekil şahısların hayatı hiç enterese etmiyor beni ! Beni tek ilgilendiren şey mis gibi zeka bir şeyler öğrenebildiğim, zekasını sevdiğim bir avuç insan! Ah ulan hayat ya onlarda olmasaydı yapıştırırlardı bana da “deli” yaftasını diyorum bu kokuşmuş beyinler!

Bildiğini sanmak ve bilmek arasında ki o müthiş farkı fark ettiğimden beri bazıları tam bir komedyen gözümde!

Dünya dönüyor oğlum Dünya gelişiyor aç o beynini öğren ! Bok atmayı bırak sağa sola çık o pislikten yıkan temizlen! Ve başla sorgulamaya,öğrenmeye !Seni kaç kızla sevgili olduğun veya sevgilinin arabasının markası kurtarmayacak. Şimdi şuan anlamaya çalış burada ne işim var diye sorgulamaya; eğer giydiğin kıyafetin markası,ayakkanın bilmem nesi,arabanın kaç model olduğu ile meşgul olup yaşamaya devam edersen; o gün geldiğinde  BEDENİ ÇÜRÜMÜŞ, BEYNİ SIFIR KİLOMETRE BİR HALDE GÖMECEKLER SENİ.

 

Ihlamur neler söyletiyor insana! Anlayana bin selam ve benden Ihlamur J

 

uvey mavi

Yıllardır yazıyorum ama hep dağınık ve çoğu yitik...
Avatar

Latest posts by uvey mavi (see all)

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.