Kayıt Ol
Haz 14, 2014
847 Views
0 0

İkinci Dereceden Bilinmeyen Geçmişler

Written by

yürüyen adam

Yine geldik en başa. Yine sardık tüm filmleri…

Dosdoğru yolumuza devam ettik, hep bir çevirme sundular önümüze. Islak bir eylül sabahında yolumuz bir simitçiye, bizse sana düşerdik. Çift şeritli koca yollardan geçerdik, sen sağ ayağını daha bir sert vurarak koştururdun o zaman. Karmakarışıktı yüzün, dağınıktı. Gözlerimi kısardım daha bir netleşirdin sanki. Şehir gergindi. Şehir pusluydu. Ve şehir teslim olacak olmalıydı bu aralar. Tanrılar son taşı oynamış olmalıydı.

Bakmazdın yüzüme, kolların yanardı ve sen hep bir kez daha yaşamı kabuğundan kırardın. Meyve bahçelerini talan ederdim ben, sana bir sepet hazırlardım. Yavaşça çekerdin eteklerini aşktan, masallar romanlarla kucaklaşırdı. Parantezler açılırdı kalbimde, dolduramazdım sağını solunu. Betin benzin atardı. Korkardın.

Ölümden bahsederdik kimi zaman, gözlerine ilahi bir bakış yerleşirdi. Ölüme inanmazdın, kapatırdın tüm karanlıkları odana. Kollarımda yüklerle anlatırdım masallarımı sana. Gözün bende, fikrin sonlarda olurdu her zaman. Beklerdin önce, sonra da Tanrıyı koklardın.. İzlerdim seni ellerimdeki çatlakların sızıntılarından., gözlerim acırdı tenine çarptıkça. Ve sen buğulanırdın yine. Ağlardın.

Ellerimden tutardın bir sonraki sabah, gökkuşağı doğardı. Kedilerin tüyleri daha bir kabarıktı o zamanlar, daha bir renkli olurdu gözleri. Herkes bitkindi. Sen ayağa kalkardın. Kurabiye hazırlardın bilmediğin halde. Karşı kulübenin dumanı tüterdi, sen çizgilere bakardın. Kaldırımlar daha bir alçak, yollar daha bir uzun olurdu seninle.. Şiirler biriktirirdim her gece. Şiirler okurdum. En kuytu yere geçerdim sen uyanma diye ama nereye gidersem gideyim tanırdın o sesi. Yatmadın mı derdin bana, kalkar banyoya giderdim. Kirli banyonun kirli aynasında tıraş olurdum o zaman, sen arkadan izlerdin.

Milyon kere özlerdim seni her an. Ama hep kaybolmuş olurdun sen. Yüreğimdeki parklarda sallanırdım , en iyi salıncağı ben kurardım. Sen yoksan her şey bir saçmalıktı. Şehir gergindi. Şehir pusluydu. Ve şehir yok olacak olmalıydı bu aralar. İnsanlar aynalara sarılmış olmalıydı.

” Olmadı. ” dersen, sen seç bu anlamsızlığın temasını. En yeni baştan yazarım ben..

DEMİROĞLU

emre demiroğlu

'' Sadece yaz.'' dediler bana

Latest posts by emre demiroğlu (see all)

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.