Kitap Gönder
Tem 11, 2018
228 Views
0 0

İsrail Zulmü Nedeniyle Haksızca Tutuklanan Ebru Özkan Kızımız Şartlı Tahliye kararıyla Tahliye edildi (Âlemlerin rabbine teslim olan özgürdür, Âlemlerin Rabbinden başkasına teslim olan köle olmuştur)

Written by

İnsan hak yoluna hak için çıkmaya görsün yardımcısı hak olur, ezilse de yorulsa da hak Mevla onu ezdirmez, yorulsa da yarın vereceği sevapla istirahat ettirerek cennet bahçelerinde gezdirir. Rabbime şükürler olsun geçenlerde İsrail zulmüne maruz kalan Ebru Özkan kızımız bugün tahliye olarak özgürlüğüne kavuştu, asıl özgürlük hak yolunda yürümekle olurmuş bunu bize Rabbim Ebru kızımızla göstermiş oldu.

“Bugün tekrar toplanan İsrail mahkemesi, Ebru Özkan’ın şartlı tahliyesine itiraz eden askeri savcılığın kararını reddederek şartlı tahliye kararının uygulanmasına karar verdi.”(Basından)

İman timsali Hz Ali (K.V) Kumeyl duasıyla devam edelim.

“Allah’ım! Benim ismet perdesini yırtan günahlarımı affet. Allah’ım! Benim mutsuzluklara sebep olan günahlarımı affet. Allah’ım! Benim nimetleri değiştiren günahlarımı affet.

Allah’ım! Benim duanın icabetini önleyen günahlarımı affet. Allah’ım! Benim belanın inmesine sebep olan günahlarımı affet.

Allah’ım! İşlediğim bütün günahları ve yaptığım bütün hataları affet.
Allah’ım! Sana zikrinle yaklaşmak istiyor ve Seninle Sen’den şefaat diliyorum. Cömertliğin hakkı için beni Kendine yaklaştırmanı ve şükrünü eda etmeyi bana nasip kılmanı ve zikrini bana ilham etmeni niyaz ediyorum.

Allah’ım! Huzur, huşu ve zelil bir dille, Sen’den hatalarıma göz yummanı, bana merhametli davranmanı, beni verdiğine razı, kanaatkâr ve her halde mütevazı kılmanı diliyorum.

Allah’ım! İhtiyaç ve yoksulluğu şiddetli olan ve hacetini zorluklar anında kapına getiren, katında bulunanlara büyük rağbeti olan kimsenin yalvarışı gibi sana yalvarıyorum.

Allah’ım! Senin Saltanatın büyük ve mekânın yücedir, tedbirin gizli; emrin açıktır; kahrın galip, kudretin her yerde caridir ve Senin Hükmünden kaçmak muhaldir.
Allah’ım! Senden başka günahlarımı affedecek; kabahatlerimi örtecek; kötü amelimi iyiye çevirecek biri yok. Senden başka ilah yok; Sen Sübhan’sın, Münezzehsin; Sana hamd ederim.”* (Âmin)

İnsanı imanla donatarak biricik insan yapan Âlemlerin Rabbi yüce Allah kuluna değerler yükleyerek ona verdiği değeri bizlere göstererek dik duruşunu görmek isterken Ebru kızımız suçu olmadığı halde dik duruşuyla, zalimlere beni prangalara vursanız da ben özgürüm Âlemlerin Rabbine teslim olmuşum dercesine iman üzere meydan okuyarak, bugün serbest kalmıştır. Âlemlerin rabbine teslim olan özgürdür, Âlemlerin Rabbinden başkasına teslim olan köle olmuştur. Rabbim sayılarını arttırsın (Âmin).

İnsan yaşarken Âlemlerin Rabbi onu donatırken imanı almasın isteyerek, dünyaya neyle donattığına bakarken, Ebru kızımız imanı alarak zalimlerin zulmüne imanlı duruşuyla insan olmanın imanla karşı durmanın insanı, güzel insan yaptığını Allah c.c.razı olacak kul yaptığını hem Âlemlerin Rabbi yüce Allah’a razı olacak bir kul olmanın gerekliliğini yapmıştır. Gönlünde sessizce, Rabbim senin rızan için bunlara katlanıyorum diyerek kul olduğunu ispatlayarak hem Rabbine hem de bize göstermiş oldu.

Bizler hangimiz haksız olduğu halde imanlı vakarlı duruşuyla cümlesine gülümseyerek, sessizce haline razı olarak, Rabbine şükür ederek haline razı olmuştur? Hangimiz kardeşlerini ziyaret etmek için yola çıkarak, uğradıkları zulümlerine razı olmadığı için, sarılmak için giderken mahkûm olmuşta halini bilen Rabbini bilerek razı olmuş rıza göstermiştir? Rabbim yine sayılarını arttırsın, vesselam.
Mehmet Aluç

Mehmet Aluc

Mehmet Aluc

1962 Malatya doğumluyum.Evli ve dört çocuk babasıyım,kamuda emekliyim.Kendi halimde şiir öykü denemeler yazmaktayım.İnsanın yaşamında gereklidir bir şeyler söylemek bir insana faydalı olmak,gönülde gülümsemek gülümseyen gönüllerle birlikte olmak.Bende bu amaçla yazıyorum kendimce,insanlarla bu amaç uğrunda birlikte olmak için gülümsüyorum.
Mehmet Aluc

Latest posts by Mehmet Aluc (see all)

Article Tags:
· · · · · · · · · · ·
Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.