Kayıt Ol
Mar 22, 2015
1162 Views
0 0

KADIN-SİGARA

Written by

O kadın ne kadar da güçlüydü. Dik duruşu, topuklarının sesi ve sigarası vay dedim kendi kendime ben neden böyle bir kadın olamıyorum. Bu kadar dik ve sesli, sesiz dedim kendime. Aman sonra baktım kendime dedim ya bende onun yaşına gelince belki öyle olurum.
Ben kendimi bildim bileli zaten sigara içen kadınlara hayranım. Onlar benim gözümde devasa güçlü varlıklar. Zaten bu dünyada kadınlardan daha güçlü varlık varmıdır. E varsa yine kadınlardır canım.
Aklım sigara içen kadında hala. Ama ne yapayım hayranım güçlü kadınlara. Aslında şu gerçek dünyaya gelmiş geçmiş bütün kadınlar güçlüdürde. Ah bide annem var çok güçlü kadın . O da zamanında sigara içmiş de şimde içmiyor ama hala çok güçlü ve dik duruşlu bir kadın. En çok da ona hayranım tabi.
Kadınlar şu dünyanın bütün ağır yükü onların omzunda değilmidir. Belki omuzlarındaki o ağır yükü kimseye belli etmemek için bu kadar dik duruşludur. Belki bütün dünyayı karşılarına alacak kadar gözleri karadır. Onlar düzenleri alt üst etmek için varlar. Sigaralarının külünde dünyayı yakarlar. Ateş olur dünya cayır cayır yanar da zalimler bir damla su arar. Zalimler güçlü kadınların kül ateşinde yanarlar ama onların sigara küllü kadar kül oluşturamazlar. O kadar yoklar çünkü zalimler.
İşte zalimlerin karşısında onlar durur o güçlü kadınlar…

Ayşe Yaşar

Köy çocuğuyum, hikaye biriktirmeyi seviyor, çok kitap okurum. Bir kitabı ikinci kez okumak bana eziyet gibi geliyor.
Elektrik ve Elektronik Mühendisliği 1. Sınıf öğrencisiyim.
Avatar

Latest posts by Ayşe Yaşar (see all)

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.