Kayıt Ol
Eki 8, 2019
115 Views
0 0

KALBİNİ HİSSET

Written by

   Ne güzel şeydir hayal kurmak. Hayata bağlar geleceğe kenetler insanın yüreğini.

   Aşkı tatmak istersin, hayal edersin. Nerede, ne zaman tanışacağını bilmeden sevdiğin kişinin  hayalini kurup aşkla bakmak istersin gözlerine. Zaman geçer, hayaller gerçeğe dönüşür. Karşında sevdiğin adam aşkla gözlerine bakarken anlarsın; hissettiklerin hayallerinin ötesindeymiş. Artık sevdiğin adamın eşi olduğun günlerin hayalini kurarsın. Bembeyaz gelinliğinin içinde seni almaya gelmiş vaziyette hayal edersin sevdiğini. Derken gün gelir; prensesler gibi beklerken sen, kapını tıklatır, elini uzatır sevdiğin. O an yine hayallerinin ötesinde bir duygu yaşadığını hissedersin. Her şey güzel giderken yeni bir hayalle bağlanırsın hayata. Bu kez tatlı bir bebek hayal edersin; kucağında sana anne derken. Zaman gelir ve yaşarsın bu hayali. O an yine hissedersin hayallerinin ötesinde bir duygu tattığını.

   Yıllar birbirini kovalarken yeni bir hayale tutunup yaşamaya devam eder insan. Öyle bir hayal ki ancak gerçekleştiğinde hissedersin o kocaman mutluluğu.

   Hayaller hisleri vermez belki ama güzellikle dolup seni geleceğe umutla bağlar. Ve gerçekleştiğinde kalbini hissetmeni sağlar hayaller. Unutma hiçbir hayal olmaz değildir. Çünkü Allah olmazları oldurur…

Elif Barış

Latest posts by Elif Barış (see all)

Article Categories:
Edebiyata Dair

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.