Kayıt Ol
Ağu 13, 2014
1003 Views
0 0

KAYBETTİM

Written by

Ölüm, bu dünyadan kaçmanın en kolay yolu belki de.. Ama ya geride kalanlar, onlarda onun ardından yaşadıkları zaman boyunca, yavaş yavaş ölmüyorlar mı? Adım attıkları her yerde gözlerinde canlanan anılarla çığlık çığlığa bağırmıyorlar mı içlerinden? Yaptıkları her şeyde onu anımsayıp o olsa böyle yapmazdı demiyorlar mı?

Diyorlar, içlerinde çığlık çığlığa haykırıyorlar..  Kaçıp kurtulmak istercesine koşup hiçbir yere ulaşamıyorlar, çünkü vardıkları yere onunda hayalini götürüyorlar, o olsa burası bir başka güzel olurdu diyorlar içlerinden. Peki ya böyle amansızca çekip giden, hiç mi düşünmüyor geride bıraktığını? O yine her sokak başını döndüğünde onunla karşılaşacağını umut ederken, giden nasıl bırakabiliyor kalanı?

Her şarkıda onu anımsayıp, her sevgide birazda onu buluyor insan.. Attığı kahkahalarda o aklına gelince tebessümü bırakıyor yavaşça, çünkü o gülümsemesini kaybetmişken kahkahalar atmak ona ihanetmiş gibi hissettiriyor insana,

Aylar, yıllar, hatta ömür geçiyor da içindeki o sızı geçmiyor. Sanki oraya mıhlanmış gibi inatçı bir şekilde yine yeniden hatırlatmaya devam ediyor. İçinde hep bunlarla yaşamak ne demek bilir misin?

Bilmiyorsan eğer dünyanın en şanslı insanısın demektir çünkü bu acıyı tatmamışsan henüz en yakınını kaybetmemişsindir. İmreniyorum böyle insanlara.. Çünkü ben, ben kaybettim..

Daha yapacak çok şeyimiz, gezecek çok yerimiz, atacak çok kahkahamız vardı.. Ama olmadı.. Ben kaldım o gitti.. Ben ağladım, o duymadı. Ulaşmak istedim ulaşamadım, toprağı kazıp yanına gelmek istedim. Sanki bedeni hiç bozulmamış gibi o hep aynı güzellikte kalmış gibi düşündüm. Haklıydım aslında, o hep güzeldi hiç değişmezdi gözümde, o benim bu dünyada karşılaştığım en güzel insandı. Ama şimdi dünyanın en güzel sesine sağır, en güzel gözlerine kör kaldım..

Bunu affedebilir miyim?

Hayal Kömür

Elbet bir gün Paris!
Avatar

Latest posts by Hayal Kömür (see all)

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.