Oca 7, 2019
446 Views
5 0

Keşmekeş

Written by

Kırık ve dökük.

Çizikler güneş vurunca daha da belirgin hale geliyor. Bu durum canımı sıkmıyordu. Keza güneşle de pek aram yok. Sevmem kendilerini..

Mağlubiyetlerle süslenmiş zaferler kazandım. Kazanmam dan ziyade nasıl büyük kaybettiğimi aklımdan çıkaramıyordum. Bence ucuz bile kurtuldum denebilir.

Çok geceler gördüm, çok sabahlara şahit oldum. Çok yağmurlarda ıslandım. Çok kez kaldırımlarla konuştum. Çok kez sonbahar yapraklarına aşık oldum.. Aklımdan geçenlerle çarpıştım.. Kalbimden gelenlere bariyer kurdum. Mezarlar kazdım, tabutlar hazırladım. Tabular yıktım. Yeni sayfalar açıp, yeni defterler yaktım.. Kötü ruhlar tanıdım.

Biliyor musun? En kalıcı koku pişmanlığın kokusudur.. Ve bu koku benle özleşti. Bununla yaşamak zorunda olmak ne acı. Aynı gökyüzüne bakıp, aynı güneşe,aynı yağmura,aynı kara maruz kalırken.. Nasıl farklılık gösteriyor senaryolar.. Nasıl farklılık gösteriyor roller.

Kenarından köşesinden sıyrılıp daha çok çizik almamakla geçiyor zaman. Aşınıyorsun, alışıyorsun. alışıyorsun. Ve son olarak..

Buraya bile hepsini yazmayacağım.


Süveyda

Süveyda...
Kalpte kalan siyah leke. Gizli günah..

-Trabzon/KTÜ
Avatar

Latest posts by Süveyda (see all)

Article Categories:
Edebiyata Dair

Comments to Keşmekeş

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.