Haz 15, 2015
1274 Views
0 0

kör zamanların çirkin tanırısı

Written by

şubatın 1’idir, hava soğuktur ve dünyanın bir yakasında herkes uyumuştur. üstündeki hırkanın cebinde bir çakmak vardır, elektriklerin kesilme ihtimalini göz önünde bulundurarak atmışsındır cebine. oysa gözünün önünde hiçbir şey bulunmamaktadır. evin tüm ışıklarını kapamışsındır ve gözünün önünde hiçbir şey yoktur.
büyük ihtimalle şubatın 1’idir, büyük ihtimalle o gün biri ölmüştür ya da tiyatro binası yanmıştır, hava soğuktur ve sen karanlıkta elektriklerin kesilmesini bekliyorsundur. alis tavşan deliğine çoktan düşmüştür ve dünya oluşumunu tamamlamıştır. hiçbir şey göremiyorsundur, ama her şeyin küçüldüğünü hissediyorsundur. bir delikten atlamaya çalışırken sıkışıp kalmışsındır ve alis’i takip etmemen gerektiğini biliyorsundur. aradan yıllar geçmesine rağmen hâlâ şubatın 1’idir. cebinde çakmak vardır çünkü elektrikler kesilecektir,büyük ihtimalle. janis joplin çoktan ölmüştür, jimi hendrix çoktan ölmüştür, japon balığın çoktan ölmüştür, dostoyevski hâlâ yaşıyordur, büyük ihtimalle. akvaryumdaki su boşalmıştır ama sen hâlâ nefes alamıyorsundur. şubatın 1’idir ve duyulan tek şey saatin sesidir. ellerin zamanı bükemeyecektir. zamanı bükemeyecek olan ellerin çakmağa uzanır. zamanı bükemeyeceğini henüz kavrayamamışsındır ve ezilmiş bir sigarayı yakarsın. büyük ihtimalle içtiğin ilk sigaradır ve büyük ihtimalle o anda tanrının var olmadığını anlamışsındır.
şubatın 1’idir ve her yer çok karanlıktır. alis çoktan bir tavşana yem olmuştur, akvaryumlar yosun tutmuştur, herkes ölmüştür ama dostoyevski hâlâ hayattadır. çakmak erimiştir, ellerin erimiştir ve sen zamanı bükmüşsündür.
büyük ihtimalle tanrı zamanın içine saklanmıştır.
büyük ihtimalle artık zaman diye bir şey yoktur.

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.