Kayıt Ol
Tem 9, 2015
1153 Views
0 0

Küçük Bir Çocukken Yatağında Sarılarak Uyuduğun Ayıcığını Kaybettiğin İlk Günün Uykusu Gibi

Written by

Bir sabah uykudan uyanıp hayata gözlerimi tekrardan açtığımda içimde büyük bir boşlukla uyandığımı farkettim. Boşluğun sebebini bulmadan çıkmak istemedim yataktan. Düşündüm. Düşündüm. Düşündüm. Neydi bende eksik olan?

Birini uzun süre sevdikten sonra sevmekten, içinizden ancak tüm sevgileri atarak vazgeçtiğinizde bir organınızı kaybetmiş gibi hissettiniz mi? 

Sürekli saat takan birinin saat takmadan evden çıktığı bir gün, her saati merak edişinde kolunu kaldırıp baktığında hissettiği gibi, sürekli taktığın kolyeyi takmadığında elin her boynuna gittiğinde hissettiğin boşluk gibi, her gün kullandığın kalem yerine başka bir kalem kullandığında eline gelen yabancılık gibi, küçük bir çocukken yatağında sarılarak uyuduğun ayıcığını kaybettiğin ilk günün uykusu gibi..

O yokken onu sevme duygusuna öylesine alışmışsın ki hayatının monotonluğu olmuş onu sevmek. Şarkılarda onu düşünmek. Ona dair umutlar beslemek. Şiir okumak onu bulmak için. Sokaklarda gezmek karşılaşma isteğiyle. Onu düşündürecek şeyleri bile isteye yapmanın günlük içtiğin çay kıvamına gelmesi senin sayende. O sevginin gitmeyeceğine inandırıp kendini kabullenmişsin tüm bunları. Ve bir sabah uyandığında kaybolduğunu görünce elin ayağın bir birine dolaşıyor. Bulamıyorsun eksik parçasını puzzelın. Bulamayacağını bildiğin için aramıyorsun da. Acı da çekmiyorsun. Fırından yeni çıkmış bir his, tadı yabancı değil. O gittiğinde de ilk böyle hissetmiştin. Anlıyorsun ki sevilmek ihtiyacın değil sadece. Sevmek de ihtiyaç. İçinde sevgi bulundurmak, insan olabilmen için lazım. Kırıntısı bile kalmadığında ‘sev’in yaşamak tozlaşıyor. Üzerine dantel örtüp tek bir kişiye açmanın bir manası yok sandığı, suyu illa o bardakta içmeyeceksin, o pantalonun altında başka ayakkabılarda gelebilir. Hatırla..

Article Categories:
Aforizmalar · Deneme · Hikaye Öykü

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.