Kayıt Ol
May 23, 2016
914 Views
7 0

MAHŞERİM SEN

Written by

Elini tutamayan ellerim, kalem tutar oldu. Seslenemediğim her kelime yazı oldu satırlarıma. Senden sonra sigaram en çok yakışan yoldaşım oldu parmak uçlarıma.

Öyle ya! Her şeyi uçlarda yaşamayı severdim ben. Ondandı gözlerinin uçurumunda, ölümle uç uca sevmiştim seni. Sana da ölüme de yakındı bedenim. Hele şimdi, en çok yaşlarım yakışır oldu göz uçlarıma; yaş günümde gönderdiğin şarkıyı dinlerken.

Sadece kalemimin ucu köreliyor sana yazarken. Kalbim hala aşkınla bilenirken, ucu en keskin olan yerim oldu şimdilerde. Bir zamanlar en sevdiğin yanım, en çok kanayan yarım oldu. Senin olduğun hiçbir yerden kanamadım. Beni kan tutar hatırlasana. Sana kanarsam; aşkının sarhoşluğuna değil, kan tutmasına bayılmış olurum da ondan. Sana hiç kanamadım sevgili. Ne gidişine; ne gidemeyişine.

Gitmiyor sevgilim. Ne gözlerin gözlerimden,ne yüzün hüznümden,ne de gülüşün tebessümlerimden. Giden tek şey ömrüm oluyor. Bir de günde bi kaç paket sigara. Özledim. Seni o kadar çok özledim ki. Tarifine kalkışsam cihanı yakmaya yetmez kalbimdekilerin bir zerresine. Seni hep bekleyeceğim demiştim. Unutmayacağım sevgilim.

Seni unutmak yaşamı unutmak,seni unutmak kalbi yok etmek. Ey sevgili! Şimdi ben hala bırakıldığım gibi, bıraktığın yerdeyim desem; döner mi ayrılığa koşar ayak gidişlerin, kalbime?

Bir gün bir gün mutlaka göreceğim seni. Burada olmazsa mahşerde. Orada tanımazmış ana evladını. Ama ben seni tanıyacağım tebessümlerinden. Cennetteki en güzel yaradılan oluşundan tanıyacağım seni. Sen mi? Sen dünyada satırlarımdan, mahşerde yangınlarımdan tanıyacaksın beni. Seni mahşere kadar saklayacağım sevgili. Sen benim iç mahşerim, gönül ateşim ve satır aralarımın en  nacizane kelimeleri olarak kalacaksın dünyada ve dünyamda…

Ali ACAR

Latest posts by Ali ACAR (see all)

Article Categories:
Anı · Deneme · Hayata Dair

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.