Kayıt Ol
Ağu 14, 2014
1045 Views
0 0

Masal

Written by

Sessiz çığlık nedir hiç düşündün mü?

Hayal et şimdi, kapat gözlerini…

Karşındaki kızı ne kadar seviyorsun sence?

Kumral, ela gözlü, düzgün fiziği ile salına salına yürüyor karşında. Bir de o kokusu yok mu, aklını yitirip ona ve onun hayallerine dalıyorsun. Konuşuyorsun ama o duymuyor.

Kendi içinde sorup cevaplıyorsun..

“Acaba erkek arkadaşı var mı? Vardır tabii, saçmalama ! Bak şu kıza nasıl bu kadar güzel gülümseyebilir bir insan? Ya erkek arkadaşı yoksa? Bana bakar mı? Ya rezil olursam? … ”

Kendi içinde bitirdin mi konuşmanı? Bir kere baksan şu kızın gözlerine anlayacaksın neyin ne olduğunu. Ama onu yapamayacak kadar korkak, aciz ve utangaçsın. Yer mi kız seni? Neyinden korkuyorsun bu kadar? Bu neyin telaşı?

Kendi kendine konuşmaktan cesaret edemiyorsun konuşmaya kabul et. Hadi git yanına ve içinden geçenleri söyle ona pişman olmadan, sonunu düşünmeden hareket ederek.

Ona demen gereken şey çok basit;

“Bunu nasıl beceriyorsun? Bu kadar olgun iken nasıl kalbimin hızlı koşan bir çocuk gibi çarpmasına neden olabiliyorsun? Masal gibisi ama ben bu masalın sonunu bilmek istemiyorum. Ben o masalı yaşamak ve gerekirse sonunu değiştirmek istiyorum. Senin gülümsemelerinde kaybolup, kokuna karışmak istiyorum. Biliyorum biraz garip ama benimle bu masalda baş rol olur musun?”

Avatar

Latest posts by SimaErturkuner (see all)

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.