Kayıt Ol
Nis 2, 2015
1197 Views
0 0

Mavi Kirpikli Kız

Written by

Tüm ümitsizlikleri,yarım kalınmışlıkları,pişmanlıkları birikmişti mavi kirpiklerinde.O denizin hırçın dalgalarını izlerken süzüldüler yanaklarından usulca…Eski yaşanmışlıklarını bırakmaya kararlıydı gözyaşlarıyla birlikte.

yerinden doğruldu ve denizin kokusunu bir daha bulamayacakmış gibi içine çekti.Yürüdü sahil boyunca,her adımda bir parçasını attı denizin serin sularına..Yürüdü mavi kirpikli kız ta ki çırılçıplak kalana kadar ruhu.

Yeniden başlamak,ruhunu yeniden giydirmek istiyordu;mavi kirpikleriyle uyumlu olarak.Yeniden başlamanın,yeni adımlar atmanın zorluğunu idrak edebiliyordu.Belki de bu düz sahil yolundan sarp kayalıklara çıkacaktı yolu..Ama o şimdi yürüdüğü gibi yürüyecekti.Evrenin ona eşlik ettiğini biliyordu,rüzgar kulağına fısıldıyordu..

Güneş batıyor,bir gün daha bitiyordu.Eve dönmeliydi.Korkuyordu;yeniden başlamaktan,insanların arasına karışmaktan belkide kendinden…korku ona birşey kazandırmazdı,farkındaydı.

Mavi kirpiklerinin arasından hep bir çılgınlık parıldamıştı ama çekinmişti;boş lakırdılardan,eleştirilmekten,hata yapmaktan.Ama bu sefer ne olursa olsun hata yapacaktı;hatanın hata olduğunu anlayabilmek için.Bir gün olur da arkasını dönüp baktığında yapmadıkları için pişman olmak istemiyordu.Bunlar vardı kafasında;kapıyı açan annesine tüm sevgisiyle sarılırken..

Evet,çoğu şeye yeniden başlamak gerekiyordu.

Avatar

Latest posts by seyda aybar (see all)

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.