Kayıt Ol
Eki 23, 2019
161 Views
4 0

Mutlu Olmak

Written by

Bir ayağı çukurda, hayallerimin ölüm döşeğinde olduğu zamanlar vardı. Son isteğin nedir sorusuna, sadece mutlu olmak istiyorum diye, dilinden döktüğü, sonun başlangıcın da sözler.
Mutlu olmak..
Oysa bir tebessüm etmenin bile sadaka olduğu bu dünya da neden insanlar kalpler de kırıklık olmayı seçti ki. Neden gülmenin, hayat kurtardığı bu devir de, yol kenarında bir başına oturup kaldı insanlar. Bir dilencinin “Allah rızası” için sözünde ki muhtaçlık duygusu gibi insanlar da birbirine mi muhtaçtı?
Eli ayağı tutmayan duyguların, ayağa kalkma gücü “insan” denen mahlukta mıydı? Dermanı kalmamış yarınların aksak yürüyüşüne baston tutan eller o yabancının elleri miydi?
Oysa güçlü olmak için bir insanın varlığıyla var olmaya çalışmak, kendine yapmış olduğun haksızlık olmaz mıydı?
Güç sendeydi güç içinde saklı olan bir cevherdi…

Elif Karabulut 

Avatar

Latest posts by eliif35 (see all)

Article Categories:
Edebiyata Dair

Comments to Mutlu Olmak

  • “Oysa bir tebessüm etmenin bile sadaka olduğu bu dünya da neden insanlar kalpler de kırıklık olmayı seçti ki. ”

    Çünkü artık tebessüm edecek insanların gücü kalmadı. Hayat o kadar hızlı akarken ve herkes bir maraton koşucusu gibi koşturulurken, birlik ve yardımlaşma duygusu yerini hırs,entrika ve öfkeye bıraktı…

    Avatar Ali 23 Ekim 2019 18:18
    • Evet ne yazık ki böyle bir devirde nefes soluyoruz artık. İnsanın insana faydasının dokunduğunu geçtim, artık kişinin kendine faydası yok. Dünyevi şeyler ile o kadar meşguliyet içindeyiz ki etrafımızda olup biteni bazen göremeyecek hale geliyoruz ne yazık ki.

      Avatar eliif35 29 Ekim 2019 13:04

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.