Kayıt Ol
Tem 21, 2019
201 Views
0 0

Mutluluğu artırmak için ipuçları

Written by


Anlamlı birşeyler yapın. Değerli bir şey üstlenin, yani başarının sadece sizin hakkınızda değil, daha büyük bir amaca hizmet ettiği bir şey. Bu, hayır işi yapmak veya bir arkadaşınıza yardım etmek olabilir.


Egzersiz yapın. Araştırmalar, haftada üç kez, günde en az 30 dakika egzersiz yapmanın depresyonla mücadele ettiğini göstermektedir.


Minnettar olun. Şükretmek sahip olduklarımızın değerini artırır. Her günün sonunda, güzel bir yemek yiyin veya tanıdıklarınızla sohbet edin. Ve onlara minnettarlığınızı belli edin.


Daha az endişe duyun. Nasıl hissettiğinizi saplantı haline getirirseniz zihninizde tekrar eden döngüsel düşünceler yaratırsınız. Kötü duyguların hatırlanmadığını hatırlayın. Bu durumda kendinizi daha kötü hissettirmekten başka bir işe yaramaz.

Hobileriniz olsun. Yapılan araştırmalar insanların sevdiği islerde daha az olumsuz düşündüklerini ve bir işle meşgulken kendilerini hayatın akışına kaptırdıkları yöndedir. Buda daha az stres demek demektir.


Daha az TV izleyin. TV izlemek ödüllendirici bir deneyim değildir ve genellikle sıkıntı ve ilgisizliğe yol açar.


Hayatınızda sevgiye yer açın. Sevdiklerinizle ve ilişkilerinizi geliştirerek zaman geçirin. En başarılı mutluluk arttırıcılar, diğer insanlarla olan ilişkilerimiz olabilir.


Sadece işinizi yapın. Mesleğinizin yaşamınızdaki her şeyin üstünde durmasına izin vermeyin.


Reklamlara biraz ara verin. Kendinizi diğer insanlarla karşılaştırmanızı ve nihayetinde sahip olduklarınızdan memnun kalmamanızı teşvik ettiğinden, reklamlara maruz kalmayı azaltın.


Ertan Yavuz icaforiz_
Kaynak:
http://www.centreforconfidence.co.uk/pp/techniques.php?p=c2lkPTImdGlkPTMmaWQ9Mjc5

Avatar

Latest posts by Ertan Yavuz/ icaforiz_ (see all)

Article Categories:
Edebiyata Dair

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.