Kayıt Ol
Eyl 23, 2017
741 Views
2 4

Neden?

Written by

Yüzünü gördüğüm ilk gün düğümlenen boğazımı ellerinde salladığın çanta gibi özgür bırakmak için telaşımı ellerimle itiyordum. Simanı, yürüyüşünü, otururken yakmak için kullandığın çakmağı her sigarayı söndürüşün kadar soluyordum gözlerimle dumanlı şekilde güzelliğini. O an içimden gözlerinin ışıklarımı daha parlak yapacağını ve güneşten daha güzel olduğuna inanmıştım. Ötede oturduğunda yanındakilere sunduğun her cümleyi uzaktan kıskandığım vakitlerde, yanımdakilerin dediklerine kulaklarım tıkanmış şekilde elinde sigaranı oynatarak arkana yaslanıp bana bakmanı bekliyordum. Zihnimi sadece sana bırakıp, gözlerimle her alanı daraltıp seni her silüete sığdırmak için döngümü sana ait yapmak istiyordum. Kaçarak yaşadığım, barışmak için savaştığım her bulutlu günlerde seni seçtiğim en güzel bulut gibi izlemek için sadece seni kazıyordum aklıma. Sonra fark ettim ki aklımda sınırlı kalmayıp, gönlümün en sadık yerine düğümlenmişsin. Karşımda otururken benimsemek istemediğim telaşımı, düşünüyormuş gibi kandırmaya çalışıyordum kendimi. Saçlarını ellerimle arkaya atarken, parmaklarımı bacaklarında gezdirirken sana, sana dair olan kapalı laflarımı söylerken, taş olan kalbimi kırıyor, kendimi yarın için kandırıyor ve senin simanı bir kez daha incelemek için çıkmaz sokaklara giriyordum senin için.
Ayazı ruhuma işlerken bir gece yanımda sen varken, hüküm süren karanlığın önünde kafan omzumda, ellerim ellerinde, konuşulan her cümle sonunda ileriye bakarak daldığım simana aşık oluyordum. Seneler sonra gelen en güzel dikenli gül gibi, dikenlerini kollarıma sürterek sana aşık olmayı istiyordum kokuna tutulmak için.
Sonra bir baktım bu asıl değil, dengi dengi çalmayan bir davul bu. Benden gizlenen bir ön adım, benden kaçan bir bencillik. Bana bunu neden yapıyorsun? Neden gelirken bir fazlası kadar geri dönüyorsun?
Heykelini dikmek isterken isterdim ki hakkında olan her şeyi bileyim, anlamını düşünüp uzaklara dalayım. Fakat kafamı götürüyorsun ki öyle yollara, diyorum ki kendi kendime; belki de istediğim şey benim için iyi değil ve bir şeyler yollarımı kapıyor.
Fakat yine de bir köşede seni sakince seviyorum.

Sokaktan Birisi

Ekranın arkasında kim olduğunu bilmeden okuduğun her paragraf, yaşanmışlığın başkalaştırılmış hali olarak karşında.
Yapman gereken tek şey; satırlardaki şifreleri bulmak ve görmediğin birisini çözmek olsun. İşte her şey o zaman daha güzel olacak.
Avatar

Latest posts by Sokaktan Birisi (see all)

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.