Kayıt Ol
Nis 19, 2019
268 Views
1 0

Neden “o”?

Written by

Bazen kendimize sorarız: neden o? Ya da onun için neden ben? O bir kişi hayatımızın odağı haline gelir. Diğerlerine değil de ona doğru ilerleriz. Birçok kişiyi düşünmek yerine sadece onu düşünürüz. Peki onu diğerlerinden ayıran, bu kadar özel kılan nedir? Başkasına değil de o kişiye aşık olmamızı sağlayan nedir? Nedir değil, neler demek daha doğru olacak.

Çoğu insan, hayatındaki insanın doğru insan olup olmadığını merak eder. Geçmişten günümüze gelen bir alışkanlık olsa gerek. Bu soruyu bu kadar yana yakıla merak etmemizin sebebi ise ileride pişman olmamak. ”Ya, neden daha önce tanışmamışız?” ya da ”Keşke hiç tanımasaydım.” diye söylenmek..

Şimdi bir bakalım.Bana göre, hayatımızdaki kişinin doğru insan olup olmadığını nasıl anlarız?

HAYALLERİNİ ONUNLA PAYLAŞABİLİYOR MUSUN?

Sırlarını, çılgınca hayallerini,planlarını ona anlatmak istersin. Hayatındaki doğru insan ise, “Bana güler mi? Benim hakkımda ne düşünür?” diye bir saniye olsun düşünmezsin.. Bilirsin ki o, senin fikirlerin ve hayallerinle dalga geçmez. Hatta hayatında ve hayallerinde bir yer kapmaya çalışır.

NELERİ SEVDİĞİNİ BİLİYOR MU?

Karşındaki insan, eğer doğru insan ise seni o kadar çok önemser ki; hangi yemeği sevdiğini, hangi yemeğin yanında hangi içeceği tercih edeceğini, çayına kaç şeker atacağını, kahveni sade mi, orta mı yoksa şekerli mi içtiğini bilmeli..

SENİ “SEN” OLARAK KABUL EDİYOR MU?

Doğru kişi, senin kalbini önemser. Senin güzelliğini değil, kalbini ön planda tutar. Hoşuna gitmeyen bir hareketin olduğunda seni değiştirmeye çalışmaz, kabullenmeye çalışır..

SENİ DESTEKLİYOR MU?

Bazen beraber olduğumuz insanın çok yetenekli, başarılı, güzel ya da yakışıklı olması fark etmez. Çünkü eğer sana kendini değersiz, işe yaramaz ve anlamsız hissettiriyorsa onun çok harika biri olması bir işe yaramaz. Doğru insan, seni yukarıya taşıyacaktır. Ne yapmayı seversen sev, doğru insan bunun için sana destek olacaktır.

HER AN YANINDA OLDUĞUNU HİSSETTİRİYOR MU?

Her sorununu, mutluluğunu, üzüntünü seninle paylaşıyorsa, çözüm üretip seninle birlikte mutlu oluyorsa doğru insan karşında. Günümüz ilişkilerinde en büyük sorun GÜVEN. Yanında olduğunu, onunla birlikte her zorluğun üstesinden gelebileceğini hissettirmeli..

-bk
https://busekuytu.blogspot.com/

busekuytu

Gazeteci-Haber Muhabiri-PR/ İZMİR
https://busekuytu.blogspot.com/
busekuytu

Latest posts by busekuytu (see all)

Article Categories:
Anekdot · Anı · Blog Tanitim · Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.