Kayıt Ol
Oca 6, 2019
293 Views
1 0

Peki Ya Biz

Written by

İnsanlar ne kadar garip değil mi? Çaresiz kalınca hayat denen bir bahanenin arkasına saklanıyoruz. Peki kaçarak ya da bahaneler uydurarak vicdanından da kaçabiliyor musun? Acı çekiyorsun da sen kime sığınıyorsun? Hangi dostuna hangi arkadaşına gidiyorsun. Ya da oçine atıyorsun değil mi sen de benim yaptığım gibi. 

Ama sen de isterdin değil mi her an yanında olsun seni hiç yalnız bırakmasın. Ama sen bile her zaman birinin yanında olamiyorsun öyle değil mi? Peki şunu bilmiyor musun senin her anın da yanın da olan sana senden daha yakın olan biri var. Kim o? Değil mi merak ediyor insan ben farketmeden nasıl benim yanımda. Yanımdaysa ben neden görmüyorum veya bana neden yardım etmiyor ben neden bu durumdayım o zaman diyorsan DUR! Deme çünkü şöyle düşün bir derse giriyorsun 40 dk sonra çıkıyorsun ve sen artık o dersten sorumlusun ve sınanıcaksın bakalım ne kadar iyi dinlemişsin dersini. Evet ve sınav günü geliyor ve sınava giriyorsun sınavdan iki ihtimalle çıkabilirsin; biri ya zorlu ve kötü yada rahat ve güzel. Tabi bu iki durumda senin dersi dinlemene bağlı. Eğer dersini iyi dinlediysen derste sağa sola bakmayıp aklını kafanı derse verdiysen sınavi geçersin. Amma eğer derse kafanı vermediysen ve sağa sola baktıysan vay haline işte o zaman yandın çünkü sınav sonucun sadece seni değil tüm hayatını değiştircek o sonuç. Şimdi düşün bakalım o 40 dk senin dünya hayatın olsun kısa bir süreç ve o ders de senin Kur-an’ı Kerimden ve Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in hayatından ne aldığına bağlı eğer bunlardan bisi alabildiysek ne mutlu bize ama ya alamadiysak ya hayatimizi değiştiremediysek?! 

Ama bi konuda şanslısın dostum bu zamana kadar yaptığın tüm günahlardan tövbe edebilisin. Benim cok günahım var deme ve unutma senin günahından büyü Allah c.c var ve Allah c.c tövbeleri affedendir. O c.c merhametlilerin en.merhametlisidir. Şimdi kardeşim kalk ve tövbe et ve Allah’tan af dile…

Geveze Felsefeci

Hayat devam ediyor
Avatar

Latest posts by Geveze Felsefeci (see all)

Article Categories:
Edebiyata Dair

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.