Kayıt Ol
Haz 15, 2017
772 Views
0 0

pişmanlık

Written by

Pişmanlık.Birçok şeyden dolayı pişmanlık çekeriz.Ağır bir yüktür.Her omuz kaldıramaz çünkü her pişmanlık birazda kalp ağrısı getirir yanında.Düşünmeden söylediğimiz bir söz,yaptığımız bir hareket günlerce süren bir pişmanlığa dönüşebilir.Ne diyebilirim ki? düşünerek hareket edin mi?Bu her zaman mümkün olmaz.Duygularımıza,yaşanmışlıklara,korkularımıza yenik düşeriz.Karşımızdakini düşünmeden konuşuruz.Tepki görünce de pişman oluruz ama pişman olmak bir işe yaramaz.Sonuçta olan olmuştur.Neyi değiştirebiliriz ki?

hiçbir şeyin değişmeyeceğini bile bile kendimize acı çektiririz.pişman olarak neyi değiştirebiliriz.Kırdığımız insan bizim ne kadar pişman olduğumuzu hissedemez.Olan olmuştur artık yapmamız gereken özür dilemekten başka bir şey değildir ama bir özür…

Özür dilemek kolay bir şey değildir ya da her şeyde özür dilenmez bazı insanlara göre.O bazı insanların kalpleri çok yara gördükleri için özürün pek bir anlam ifade etmediğini,sadece küçük şeylerde özür dilenmesi gerektiğini düşünürler çünkü.Haklıdırlar ama özür pişmanlık ifadesidir.Ne kadar pişman olduğunu anlatamasan da pişman olduğunu gösterirsin.Sadece göstermiş olursun ama bir özür birçok anlama gelebilir.

özür dileyebilmekte bir şey ben özür dileyemenlerdenim . Pişmanlığı içini kemirenlerden,kafasında milyonlarca kez o özür konuşmasını tekrarlayıp onu görünce dili tutulanlardan.Özür dilemek için yanıp tutuşurken içine atanlardan.Eğer sizde benim gibiyseniz kalbinize çok yüklenmeyin çünkü olan oldu daha fazla bir şey yapamayız.

Avatar

Latest posts by Naziye Karabulut (see all)

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.