Kayıt Ol
Kas 15, 2016
910 Views
13 0

SABIRLI AŞKLAR DİLERİM

Written by

Aşama aşama yaşar insan. Alın yazısında emekleyerek başlayan yolculuk sonrasında, ağır adımlarla koşar ölümüne. Her şeyin küt diye olmasını bekleyenler sabırsızdırlar. Ve bir gerçek vardır ki hayatta ” Allah sabredenlerle beraberdir…”

Hayattaki bütün zorluklara katlanabildiğim bir ayet-i kerime ile ifade etmek istedim halimi. Sabırla aşılamayacak yol olmayacağına inananlardanım ben de. Aşkın erdeminin sabrın deminde tazelenmesini yaradanla vuslata çevirmek istedim belkide. Çok garip bir duygu ya Aşk! Derler ki eskiler: ” Sevgi Allah’ın her kula verdiği bir duyguymuş. Yani her insan her insana sevgi duyabilirmiş hayatta. Lakin Allah aşkı kendi nefesinden üflermiş insan ruhuna ve yalnızca kendisine aşık olunmasını istermiş. ” Bu hikayeyi ilk duyduğumda, tarihteki tarihteki aşkların cennet bahçesinde aşklarını yaşadıklarını düşünmüştüm. Öyle ya. Bir şekilde yârin oluyor, zamanla diğer yarın, sonunda yaran olup döndürüyor seni ‘yara’danına ve dualarda istetiyor seni.

Bütün çırpınışlarını duyana, seni imtihan edene döndürüyor ve sonunda tek aşkın kendisi olduğunu hatırlatıyor sana. Düşünüyorum da ne kadar da doğru aslında. Birisini sevdiğimizi, ona âşık olduğumuzu, kalbimizdeki hakkını ona her seferinde dillendirirken; Hakk’a   ne kadar hamd edebildik ki sevdalarımızın yaşındayken. Bize onu vereni; onunla unutmuş olmalıyız ki tekrar hatırlayalım diyedir belkide bu ayrılıklar.

Olaya böyle bakmak istedim bugün. Çünkü ayrılığa başka çıkış çıkış kapısı bulamadım hâla. Yaşadıklarımı düşündükçe yazgılarım oldu hepsi. Ha unutmadan şunu da ifade edeyim; ‘ Sabretmekse insana yakışmazdı benim sabrım seni beklemekte. Ama işte bu oyunun da kuralı böyle heralde.

– Aşkta yanar; sabırla pişersin Pişesin ki ”Aşk”a eresin.  Vesselâm… ”

Ali ACAR
Ali ACAR

Latest posts by Ali ACAR (see all)

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.