Kayıt Ol
Haz 6, 2018
512 Views
0 0

Salak

Written by

Ne dost,ne sevgili,ne yürekli insan… Bunları aradım ve salaklığıma yanıyorum şimdi.Biliyor musunuz insanlığıma yanıyorum! Kazanan insanlık olacaktı değil mi? peki insan olmayanlar, bizi delirtiyse ne yapacağız.Hayallerimi çalmalarına izin verdim ,yüreğimi çalmalarına izin verdim nalet olsun !benim insanlığıma ne oldu peki ? ne oldu biri bana söylesin…Ben, ben salak olarak kaldım neden hergün ağla ,yüreğin sancı ile uyan insanlar acı tatlı devam edebilsin hayatına…Salaklığa gelinki ne için kimin için…Sevgiyi görmediğiniz bir çift gözden,sözden uzak durun arkadaş herkes sahtelik kokuyor.Eskiyi bu yüzden çok özlüyorum.Zorla masumluğunu çalıyorlar.Şunu unutma iyi ve kötü insan hem iki ye ayrılır hem de her insan hem iyi hem kötüdür ama önemli olan gerçekten öenmli olan tek bir şey var samimiyet doğal olmak oynanamamak.
Samimi görmediğin herşeyden uzak dur.Eğer yüreğine bi sıcaklık gelmiyorsa gözleriden uzak dur.Samimi duygularını samimiyetsız insanlara satma verme hiçbir şekilde buna izin vere.koru kendini evet büyüyeceksin acı çekeceksin biliyorum.Ama sen o yumuşak yüreğinle omzuna yüreğine çöken acı ile yaşayacaksın ama biliyor musun? Göreceksin insanların hepsinin senin gibi olmadığını bileceksin yalanları sahtelikleri göreceksin hemde o kadr net göreceksin ki…
Ve sonra küfür tutmayan dilinden küfürler savrulacak,tüküreceksin dillerine,yüreğine kibir ve insan olamamanın pisliği bulaşmışları.
Nalet olsun insana acı çektirmeyi sevenlere,nalet olsun yüreği acımayanlara nalet olsun vicdan bulunmayanlara nalet olsun sizlere! Bir kadından bir çocuktan ,masumluklardan vicdansızlıklarıyla kirletenlere nalet olsun.Ey pislikler siz bu kötülükle bu vicdansızlıkla bu Dünya da bir kitap okumamışlar güzel bir müziğin tınısını yüreğine vurmamışlar siz !!!
Benim masumluğumu,insanlığı ,sevgimi ,art niyetsizliğimi çalan sen ,o ve sizler ne kötüsünüz bunu bilmiyorsunuz…
bilmiyorsunuz bir insanın ahını aldığınızı bir insan sizin yüzünüzden ölürken siz gülerken siz oynarken sizler bu hayata devam ederken siz yaşarken ölmenin nedemek olduğunu bilmezken oysa ben , ben sizin için ölürken ve ben görürken en ufak bir noktanıza bile değmediğini görürüken ve ben yorulurken ve ben yılmışken ve ben sevmeyi bırakmazken siz acımasızlıklarınızı bilmezken hayatınaza devam ederken ve ben bir kötülük bile dilemezken sizlere…Kendi salaklığıma üzülürken sadece …Sadece iyiliğime…Sadece masumluğuma…ben salaklığıma yanıyorum.Sevgi bu değil ben biliyorum!!!!
Sevgi ne ben yüreğimin acısının gözlerimden süzülerek yastığıma dökülen yaşlarımdan biliyorum.Neden diyor kendime neden salaksın neden diyorum kendine neden bu kadr veriyorsun kendini! Nalet olsun bana da , nalet olsun !
İtirazım var bu pisliğe, bu yüreksizliğe itirazım var !

Avatar

Latest posts by Crnnyr (see all)

  • Salak - 6 Haziran 2018
  • EKG - 4 Mart 2018
Article Categories:
Edebiyata Dair

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.