Kayıt Ol
Mar 25, 2016
1325 Views
0 0

SAMİMİYET ÜZERİNE

Written by

Samimiyet birkaç kelimeye sığar. Ciltler dolusu kütüphanelere sığmaz! İnsanı, samimiyet nüshası belli olur; içten pazarlıklı mı? insanlar ikiye ayrılır: samimi ve yapmacık diye. Kötülük, kapris vs. hepsini kalın örtüyle altından sızar samimiyetsizin! Bu olu orta serilir mi? Sadece belli olmadan kulağına fısıldar; biz her şekilde mağlubiyeti kabullenmişizdir.Kabul etmesek, hiçbir zaman geriye dönme ümidi kalmaz. Didişiriz. Seven didişince, nebze nakil olur gövdesi ona. Didişmekte samimiyet ister, sınırı aşmamak koşulu ile.

Aşkın diğer adıdır; samimiyet. Ademoğlu ile Havva kızını avucunun içine alan hissiyattır.İnsani ilişkide olmazsa olmaz içtenliktir. Kötümser olmaya gerek yok, yoktan var eden elbette yolu çöle savurmaz. Her şey boğun eğer.Müslümanlık bir takıma samimiyettir. Rabbimiz  bizden takva koşulu ile ibadetlerimizi emreder.

Bugün Kemal Sunal’ın annesinin  ölüm haberini okuduğumda ” samimiyetin annesi ölmüş” dedim. Aslında sinemadaki karakteri her zaman bana, ikinci sınıf komedi gelmiştir. Çünkü çok avamdır.Ama halk tarafından hala çok sevilen figürdür.

WhatsApp’de … tam bir Anadolu bağrından kopup gelen kraliçe.( Burada anlatım bozukluğu var, ironi var.) Samimiyetle, belki mükemmelle ulaşamazsın ama sahip olduğun seni mutlu kılar.

 

Avatar

Latest posts by mehmet argum (see all)

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.