Kayıt Ol
May 19, 2015
1693 Views
0 0

Şeffaf Duvarlar

Written by

Zihnimde yarattığım dünyayla üzerinde nefes almak zorunda olduğum dünya arasında bir çeşit baş dönmesi benimki. Bir çeşit oyun. Kazananı ve kaybedeni bile belli olmayan gereksiz bir varoluş. Bu varoluşa dahil olan insanlar kulak tırmalayan abuk bir şarkı gibi.

Zaman ve mekan kavramımı yitiriyorum kimi zaman. Zihnimde yarattığım dünyayla üzerinde nefes almak zorunda olduğum dünya arasında bir çeşit baş dönmesi benimki. Bir çeşit oyun. Kazananı ve kaybedeni bile belli olmayan gereksiz bir varoluş. Bu varoluşa dahil olan insanlar kulak tırmalayan abuk bir şarkı gibi. Pink Floyd şarkılarıyla bezenmiş bir evreni Nicki Minajın sahte sesiyle çingene pembesine boyamak gibi. Bense karanlığın sessiz tonunu ve huzurunu sevenlerdenim.

Yalnızlıkla baş başa olmak birlikteliklerin en güzeli değil midir aslında ? Ve bu güzelliği onca anı ve insan biriktirdikten sonra fark etmek insana biraz yorgun hissettiriyor.Belki bir parça aptal…Artık insanlara onları tanıyacak kadar çok vakit ayırmak istemiyorum. Sadece benliğimi yanıma alıp yola çıkmak istiyorum.Dünyadaki tüm denizler ve kırlar benim bahçem olsun istiyorum. Çimenlerin içinde sessizce açmış basit bir çiçeğin güzelliğine saatlerce hayret etmek hatta ona şarkılar söylemek istiyorum. Gökyüzüyle uzun uzun bakışmak, bulutlardan bir anlam çıkarmak, rüzgara sarılıp uyumak.. Bu anlamsız varoluşa bir değer katmak istiyorum. Hayatımda hiç görmediğim ve bir daha göremeyeceğim bir insanla yediğim elmayı paylaşmak istiyorum. Ama sadece elma. Çünkü hayatını paylaştığında elmadan daha çok şeye sahip oluyorlar. Ait olmak özgürlüğe set çeken şeffaf bir duvar gibidir. İlk başta paylaşmak hoşunuza gider fakat bir gün çişiniz gelir bir süreliğine ordan ayrılmanız gerekir ve boom! Şeffaf duvarlara yapışırsınız sinek gibi. Ordan çıkmanın imkansız olduğunu görürsünüz. Kapının kilidini ait olduğunuz insanın merhametine emanet etmiştiniz unuttunuz mu ? Her neyse bir gün sevgili merhamet anahtarı suratınıza fırlatıp ortadan kaybolur ve tatsız bir özgürlükle baş başa kalıverirsiniz. İşte tüm bu duvarlar ve yıkımlar ve tüm bu duygulardan sonra yalnızlık en güzel yoldaş şimdi bana. 

Pink Floyd çalmaya devam ediyor şimdi.

Gökyüzü hala mavi.

Yollar alabildiğine uzun ve tenha.

Özgürlük rüzgarın valsine eşlik ediyor.

Ne demiş Nazım Hikmet ;

Güzel günler göreceğiz çocuklar
Motorları maviliklere süreceğiz
Çocuklar inanın inanın çocuklar
Güzel günler göreceğiz güneşli günler .

 

Beste Özdemir

En sevdiği oyuncağı kelimeler olan kız.
Avatar

Latest posts by Beste Özdemir (see all)

Article Categories:
Deneme · Hayata Dair

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.