Kayıt Ol
Haz 30, 2016
980 Views
0 0

seni kalbime gömdüm

Written by

Komiser Tekin bir süreliğine hareket etmeden yatakta şok geçirmiş bir halde durdu,nefes bile alamıyordu öylesine etkilenmişti…Kendine gelmesi biraz zaman aldı ,bu rüya öylesine gercekçiydi ki…Korkmuştu.Aniden yataktan fırladı hemen yatagının dibinde duran terlikleri giymeye çalıştı ancak acelesinden beceremedi.Koşarak Meltem’in odasına gitti.Kapıyı çalmadan doğrudan içeri girdi.Odada kimse yoktu ve yatak dağınıktı.Komiser tekin melteme seslendi…Cevap veren yoktu.Aynı telaşla odasına döndü ,koltukta duran pantolonun cebinde telefonunu aramaya koyuldu hiç bir şey bulamadı.Okkalı bir küfür savurarak pantolonunu fırlattı.Telefonunu salondaki masanın üstüne koyduğu hatırladı ve bu sefer daha sakin bir tavırla içeriye geçti..Telefonun aldı ve hemen meltemi aradı.Telefon çalıyordu ancak açan yoktu.Bir kaç kez daha çaldı ve nihayet meltemin kadifemsi sesi duyuldu lakin oldukça alçak sesle konuşuyordu.
– Baba,neden arıyorsun.Bilmiyor musun? Okuldayım ,birazdan profesör gelir .Bu kadar çaldırınca açayım dedim acil bir şey mi var?
-Se—Sen iyi misin?

-Evet iyim yani iyim ne oldu ki.bunu sormak için mi aradın?Her neyse profesör geldi kapatıyorum.Hoşcakal.
Meltem ,daha babası azgını açıp tek kelime söyleyemeden telefonu kapattı,Komiser Tekin,rahatlamıştı,meltemin sesini duymak iyi gelmişti.Odasına döndü,yatagına oturarak rüyasını düşündü,her bir anı hatırlıyordu.tüm görüntüler cam gibi pırıl pırıldı,Hazal’ı çok net görmüştü .meltem ise olukça ürkütücüydü.İkisinin arasında tercih yapması istenmişti .bunu anlamı ne?Diye aklından geçiriyor .atlatmaya calışıyordu.Komiser Tekin korkuyla sıçradı yataktan .Telefon yine o rahatsız edici sesiyle calıyordu.Arayan Sabri’ydi.
-Ne oldu lan Sabri.Azcık bekleyeydin de geleydim ofise.Bu telefonu kıracağım ve büyük ihtimal senin aradıgın zamana denk gelecek.
-Komserim,özür dilerim.Ama sizi bekliyoruz acil bir durum var da .Yani siz olmadan başlamak istemiyoruz.Gelmeyince siz şey olduk…Yani arayım dedim,kusura bakmayın komserim ya.

-lan tamam bir şey demedik.Neymiş acil durum ,neyi başlatıyosunuz.Gelene kadar meraktan çatlarım söyle hele .
-Komserim,kızın sözlüsünü getirdik.Çocuk burada,sizi bekliyoruz
-He,tamam geliyorum,bekleyin siz.
Komiser Tekin, hazırlanmak için ayaklandı ,fırlattığı pantolonunu bir süre aradı.Ceketini giydi ,evden çıkmak üzereyken,meltemin odasının kapısını açık bıraktığı gördü..Eğer meltem odasının kapısının açık oldugu görüse sinirlenebilirdi.Belliydi ki o da erkenden acele ile çıkmış.Yatagını bile toplayamamıştı.Odası oldukça dagınıktı .Bir süre odayı inceledıkten sonra yavasça kapıyı örttü .

Tüm ekip işinin başında çalışıyorlardı.Komiser Tekin içeri girince Herkes ayağa kalkıp komserlerine selam verdiler.Sandalyede oturan,gözleri aglamaklı ,mutsuz ve kırgın görünen bir genç, Komiser Tekin’in dikkatini çekti.Genç adamın hüznü Komser Tekin’in moralini bozdu.Bakışlarını Sabriye çevirdi .Hazal’ın nişanlısı bu mu fısıltıyla sordu .Sabri kafasıyla onayladı.Komiser Tekin ,bir baba edasıyla genç adama doğru yürüdü.Genç adam öylesine dalgındı ki yanı başında dikilen komiseri fark etmedi bile.

Genç adam,uzaklara dalmıştı,yorgun bedeni fiziken vardı ancak acı ceken ruhu burada değildi.Komiser Tekin,hala fark edilmemişti,bundan istifade genç adamın yüzünü inceledi.Açık tenli,kumral saçlı …Hafif kızıla çalan sakalları vardı.Saçları dağılmıştı,bakımsız ve asık suratından ne kadar acılı olduğu anlaşılıyordu.Komiser Tekin,elini genç adamın omzuna koydu.Genç adam irkilerek komiserin suratına baktı. 10 saniye kadar bakıştılar.Komiser Tekin babacan bir tavırla delikanlıya iyice yaklaştı ve konuştu.

-Merhaba delikanlı,sen Ömer olmalısın.Seninle biraz konuşalım .Geçelim odama.
Delikanlı,hiçbir şey demeden emre itaat edercesin kalktı ve komiseri bekledi.Komiser Tekin önden ofisine gitti,Ömer,komiseri küçük bir çocuk gibi arkasından sürüne sürüne takip etti.Odaya geçtiler,Ömer çekindi ,ne yapacağını bilemedi.Komiser Tekin sıcak bir tavırla oturmasını söyledi.Ömer oldukça utanç bir halde yavasça oturdu ancak koltugu pek sahiplenemedi.Vucudunun yarısı dışarıda kaldı ,huzursuz oldugu çok belliydi.Komiser Tekin,Ömer’in rahat olmasını istiyordu.Makamına oturdu,Ömer’i seyretmeye başladı.Ömer ,oldukça çekingen duruyordu.Hafiften sallanıyordu.Komiser Tekin ağlamak istediğini anladı.İçi burkuldu ,panikledi.Koskoca bir delikanlı karşısında ağlamaklı ,perişan şekilde duruyordu.
-Oğlum,ağla ,Kendine gelirsin.Sakın çekinme.Ağlamak ayıp değildir.İnsan olan ağlar oğlum.içine atma.Asla çekinme rahat ol .Ağla oğlum ağla.
Ömer,komiserin suratına kararlı bir bakış fırlattı.Kibar çehresi buruştu,en sonunda gözyaşları yanaklarından nazlı nazlı süzülmeye başladı…
Genç adam,bir süre ağladı.Komiser Tekin sakince delikanlıyı bekledi.Ömer toparlanmaya başladı.
-Oğlum,eğer çok kötüysen başka zaman konuşalım.İyi görünmüyorsun.Seni bu halde zorlamak istemem.

Ömer,başını kaldırdı,ıslak yüzünü elleriyle kurulamaya calıştı.Ağlamaktan kızarmış gözlerle masumca komisere baktı.
-Hayır,efendim .Ben iyim.Bir an önce bu olayın çözülmesini istiyorum.Konuşalım.

-Peki o zaman.Her şeyden önce Hazal en son seninleymiş.Anlat o günü .Hiç bir detayı unutma.
Ömer,uzaklara daldı,Yorgun vucudu yığılmış sandalye üstünde .Dudaklarını kıpırtdatmaya calıştı.Kupkuru agzı her ne kadar huzursuzluk verse de anlatmaya başladı.
-Beraber okuldan çıktık,Arkadaşımızın evinde oturduk biraz.Sonra canı sıkıldı Hazal’ın.Dışarı çıktık.Biraz oyalandık.Gezdik,ettik ama .Eve gideceğim dedi.Ayrılmak istemiyordum.Kalmasını söyledim.Ancak dinlemedi.Evine kadar arabamla bırakmak istedim ama ne kadar dil döktüysem de bir alt sokakta indi ve ona eşlik etmemi reddetti.Biraz öfkeliydi ve üstüne gitmek istemedim.Ama öylesine pişmanım ki…

Avatar

Latest posts by Özge Demir (see all)

Article Tags:
· · · · · · · · · ·
Article Categories:
Hikaye Öykü

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.